Joga zaczyna się od Pranayamy nie od Asany [VIDEO]

SERIA YOGA VIDYA - WIEDZA JOGI

W poniższym filmie Swami Niranjanananda z Bihar School of Yoga mówi na temat Prany, zamiennie używając słowa Prana Shakti, które oznaczają energię życiową/ siłę witalną. Dlaczego Joga tak naprawdę zaczyna się od Pranajamy? Zobacz / posłuchaj przetłumaczony na język polski film.

 

I wtedy kiedy twoje ciało staje się bardziej wrażliwe na przepływ oddechu, zaczyna wchłaniać Pranę z powietrza poprzez oddychanie. I ta świadomość Prana Shakti zaczyna być łącznikiem między zwykłymi, przyziemnymi stanami doświadczenia a tymi bardziej subtelnymi stanami świadomości w Jodze. "
- Swami Niranjanananda Saraswati

Film jest tłumaczony na język polski

Więcej na temat Prany i Pranayamy znajdziesz w książkach:

  • "Prana and Pranayama" Swami Niranjanananda Saraswati, wyd. Yoga Publications Trust, Munger, Bihar, Indie
  • "Prana Vidya" Swami Satyananda Saraswati oraz Swami Niranjanananda Saraswati, wyd. Yoga Publications Trust, Munger, Bihar, Indie

Książki znajdziesz w sklepie internetowym:

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu jest Anja - Stworzycielka Sūtry. Ostatnie 12 lat poświęciła na zgłębianie wiedzy i praktykę Jogi. Od 8miu lat nieprzerwanie już, prowadzi i organizuje zajęcia, warsztaty, odosobnienia. Wierzy że Joga w jej rdzennej, klasycznej formie jest obecnie bardzo potrzebna współczesnemu człowiekowi. Chce pomagać i wspierać poprzez Praktykę oraz przybliżać ludziom Jogę klasyczną. Dlatego założyła Sūtrę - pisze artykuły, nagrywa prowadzone relaksacje, medytacje, Jogę Nidrę. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość (a nie jako ćwiczenia fizyczne). Przeszła przez wiele systemów. Obecnie praktykuje w Tradycji Satyananda Yoga/Bihar School of Yoga (którą uważa za Objawienie:) Ukończyła 3-letnie studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczyła się też w Latającej Szkole. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance oraz polski MEN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *