Czym jest Sūtra – Klasyczna Joga i Medytacja? [VIDEO]

CZYM JEST SŪTRA JOGA ?

Czym jest Sūtra - Klasyczna Joga i Medytacja?

Zobacz krótki film ukazujący Sūtrę ... i RUSZ DUSZĘ

TROCHĘ WIEDZY

Termin Sūtra oznacza aforyzm i odnosi się do mądrości wyrażonej w zwięzły sposób (Sūtra to również nazwa religijnych ksiąg buddyjskich). Sutrę tłumaczy się dosłownie jako "nić nanizanych klejnotów mądrości, sznur pereł''. Niekiedy aby odróżnić sutry Buddy od innych tekstów używano terminu śāstra. Najstarsze sutry klasycznej Jogi, wykorzystywane w nauczaniu większości jej odmian to "Jogasutry" autorstwa mędrca Patandżalego.

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką filmu jest Anja - założycielka Sūtry. Praktykuje regularnie od 11 lat. A od 7miu lat nieprzerwanie już, prowadzi i organizuje zajęcia, warsztaty, odosobnienia.
Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość, a nie jako ćwiczenia fizyczne. Pragnie przybliżać ludziom szeroką wiedzę Jogi klasycznej, dlatego założyła bloga; pisze artykuły, nagrywa prowadzone relaksacje, medytacje, Jogę Nidrę. Przeszła przez wiele systemów jogi. Gdy w końcu trafiła na przekaz linii Satyananda Yoga/Bihar Yoga, było to dla niej objawienie i wiedziała już, że nie musi dalej szukać. Ukończyła z wyróżnieniem 3-letni proces pogłębionych studiów w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczyła się też w Latającej Szkole. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance oraz polski MEN. Podróżuje do Aszramu w Bihar (Indie Północne) kiedy tylko może.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *