Skąd nazwa Sutra Serca?

DLACZEGO SUTRA SERCA ?

Strona na której jesteś to blog który sama zbudowałam i prowadzę od początku 2014 roku. Od pewnego czasu szukałam na niego pięknej symbolicznej, holistycznej nazwy...

Sutra Serca to przekaz nauk buddyjskich Awalokiteśwary - bodhisattwy uosabiającego współczucie, spisanych pierwotnie w sanskrycie. W sutrze tej zawarty jest głęboki charakter nauk Buddy, bowiem oczyszczenie Serca w medytacji jest niezbędnym warunkiem wglądu. Serce odnosi się również do sedna medytacyjnej praktyki.

Sūtra to nazwa religijnych ksiąg buddyjskich, w hinduizmie oznacza aforyzm i odnosi się do mądrości wyrażonej w zwięzły sposób. Sutrę tłumaczy się dosłownie jako "nić nanizanych klejnotów mądrości, sznur pereł''. Niekiedy aby odróżnić sutry Buddy od innych tekstów używano terminu śāstra. Najstarsze sutry klasycznej Jogi, wykorzystywane w nauczaniu większości jej odmian to "Jogasutry" autorstwa mędrca Patańdźalego. Hridaya to serce, czyli sedno, albo też rdzeń.

Hridayakasha czyli przestrzeń psychicznego Serca to dla mnie esencja nauk duchowych, esencja samorozwoju, klejnot urzeczywistnienia życia ludzkiego na tej ziemi, naturalny kierunek osobistej ewolucji.

Joga jest dla mnie techniką, a ten blog narzędziem poprzez które mogę tę esencję przekazywać.

SEDNO = SERCE

DO POSŁUCHANIA SUTRA SERCA W SANSKRYCIE:


 

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką Anandartykułu jest Anja -  Jogę praktykuje od 11 lat, a regularne zajęcia, warsztaty i odosobnienia prowadzi od 7miu lat. Pisze o jodze, nagrywa prowadzone medytacje i relaksacje. Sutrę Serca założyła w 2014 roku.

Obecnie uczy się w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi, dlatego zajęcia które prowadzi  inspirowane są filozofią jogi klasycznej. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance (RYT 200) oraz polski MEN. Fanka kotów, kawy, TEDx'ów i kolarstwa górskiego. Urodzona w Zimowe Przesilenie, astrologiczny Strzelec, Enneagramowa Czwórka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *