Mantra Ganeszy w letniej aranżacji – pokonanie przeszkód

PEŁNA MANTRA: Oṃ gaṃ gaṇapataye namaha


Język: Sanskryt

ZNACZENIE

Jest to bidż mantra (mantra nasiono, mantra-esencja) usuwająca wszelkie przeszkody. Nazywa się ją Mantrą Ganeszy, i pochodzi z Upaniszad Ganapati.

Ganesza jest uosobieniem takich wartości jak: dobrobyt, powodzenie, dostatek, mądrość, współczucie. Zaleca się intonowanie tej mantry zanim zaczniemy nowy projekt (zarówno duchowy, np. rozpoczęcie regularnej praktyki - sadhany, wyjazd do Indii do ashramu, jak i osobisty, np. otwarcie nowego biznesu, czy podpisanie ważnej umowy) mantra ta przyniesie wtedy sukces, pomyślność, dostatek, powodzenie i spokój, oraz lepszą zdolność do mierzenia się z problemami i trudnościami dnia codziennego.

Dodatkowo, regularna recytacja tej mantry będzie usuwać niepokój, obawy i fobie, oraz ułatwi samodyscyplinę. Sprawi że umysł będzie bardziej stabilny i spokojny, oraz oczyszczony.

WAŻNE

Nie jest to modlitwa do Ganeszy jako bóstwa - Ganesza w mitologii hinduistycznej jest manifestacją wszystkich powyższych cech, ich uosobieniem, archetypem przedstawiającym konkretne jakości. Ganeszę przedstawia się pod postacią człowieka z głową słonia, co symbolizuje wielką życiową mądrość.


Ganesz mantra w letniej aranżacji Kamari & ManvirMOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Letnia playlista "Ananda"


caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką Anandartykułu jest Anja - założycielka Sutry Serca, certyfikowana nauczycielka jogi i medytacji, blogerka, wolna dusza, grafik, kocia mama, duchowy poszukiwacz, miłośniczka kolarstwa górskiego, kawy i dobrej muzyki elektronicznej. Enneagramowa Czwórka.

Praktykuje od 2008 roku. Więcej o Anji przeczytasz tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *