Mantra Ganeszy w letniej aranżacji – pokonanie przeszkód

PEŁNA MANTRA: Oṃ gaṃ gaṇapataye namaha


Język: Sanskryt

ZNACZENIE

Jest to bidż mantra (mantra nasiono, mantra-esencja) usuwająca wszelkie przeszkody. Nazywa się ją Mantrą Ganeszy, i pochodzi z Upaniszad Ganapati.

Ganesza jest uosobieniem takich wartości jak: dobrobyt, powodzenie, dostatek, mądrość, współczucie. Zaleca się intonowanie tej mantry zanim zaczniemy nowy projekt (zarówno duchowy, np. rozpoczęcie regularnej praktyki - sadhany, wyjazd do Indii do ashramu, jak i osobisty, np. otwarcie nowego biznesu, czy podpisanie ważnej umowy) mantra ta przyniesie wtedy sukces, pomyślność, dostatek, powodzenie i spokój, oraz lepszą zdolność do mierzenia się z problemami i trudnościami dnia codziennego.

Dodatkowo, regularna recytacja tej mantry będzie usuwać niepokój, obawy i fobie, oraz ułatwi samodyscyplinę. Sprawi że umysł będzie bardziej stabilny i spokojny, oraz oczyszczony.

WAŻNE

Nie jest to modlitwa do Ganeszy jako bóstwa - Ganesza w mitologii hinduistycznej jest manifestacją wszystkich powyższych cech, ich uosobieniem, archetypem przedstawiającym konkretne jakości. Ganeszę przedstawia się pod postacią człowieka z głową słonia, co symbolizuje wielką życiową mądrość.


Ganesz mantra w letniej aranżacji Kamari & ManvirMOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Letnia playlista "Ananda"


caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką Anandartykułu jest Anja -  Jogę praktykuje od 11 lat, a regularne zajęcia, warsztaty i odosobnienia prowadzi od 7miu lat. Założyła Sutrę Serca w 2014 roku.

Podchodzi do jogi holistycznie czyli całościowo; jej zajęcia inspirowane są filozofią jogi klasycznej. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance (RYT 200) oraz polski MEN. Fanka kotów, kawy, TEDx'ów oraz MTB czyli kolarstwa górskiego i dobrej muzyki elektronicznej. Enneagramowa Czwórka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OD 1 LIPCA przenosimy zajęcia jogi holistycznej ze Stradomskiej na Białą Drogę + zmieniamy też grafik i ceny | szczegóły tu
Hello. Add your message here.