GRAFIK ZAJĘĆ JOGI

w związku z obecną sytuacją w Polsce przenosimy się na zajęcia online grafik TUTAJ

MIEJSCE ZAJĘĆ TO ul. BIAŁA DROGA 4/6 KRAKÓW

PRZYSTANKI:

  • Szwedzka
  • Praska
  • Bałuckiego
  • Centrum Kongresowe ICE
  • Rynek Dębnicki
  • Konopnickiej

.

WIĘCEJ O ZAJĘCIACH

Podczas zajęć stosujemy bardzo szeroki wachlarz technik idąc kompleksowym system jogi opierając się na klasycznym podejściu do jogi. Przechodzimy od zwykłych, przyziemnych stanów świadomości, do bardziej subtelnych, wyrafinowanych. Celem zajęć jest rozwijanie świadomości; szczególnie w asanie - trwanie dłużej w pozycji w stanie uważności i rozluźnienia. Czyli nauka jak nie napinać ani nie obciążać swojego ciała, a raczej obserwować je i akceptować, wykonując praktykę najlepiej jak potrafisz na dany moment.
.
Koncentrujemy się nie tylko na aspektach fizycznych, a bardziej na holistycznym, integralnym podejściu do systemu jogi, dlatego podczas praktyki będziemy stosować:
- asany w celu zharmonizowania ciała i umysłu poprzez budowanie pomostu między ciałem a umysłem oraz rozpuszczenie blokad energii życiowej (prany)
- pranajamy - proste techniki wykorzystujące oddech w celu poszerzenia, ekspansji energii życiowej (prany)
- mudry czyli kombinacje subtelnych ruchów i gestów fizycznych, które zmieniają nastrój, percepcję, postrzeganie, nawyki, emocje; co w rzeczywistości prowadzi do pogłębienia stanów świadomości oraz koncentracji
- mantry czyli harmonijne fale dźwiękowe które wpływają na przestrzeń mózgu i przestrzeń wokół nas, przekraczając i oczyszczając blokady umysłu
- medytacje w celu oczyszczenia i skupienia rozproszonego umysłu
- prowadzona relaksacja w szawasanie (shavasana) z elementami Jogi Nidry w celu fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu
 

DLA KOGO?

Serdecznie zapraszamy osoby początkujące jaki i już praktykujące które chcą pogłębić swoją praktykę jogi oraz jej zrozumienie. Zajęcia są otwarte, zasada jest taka że każdy praktykuje na tyle na ile może, bez przeciążania ciała, w miarę regularnej praktyki ciało i umysł nabiorą świadomości.
Przeciwwskazaniami do praktyki są ciąża, epilepsja, schizofrenia.
.

Kiedy Riszi odkryli naukę hatha jogi nie myśleli o terapii jogą. Chociaż joga ma wpływ na leczenie wielu trudno uleczalnych i wręcz nieuleczalnych chorób, uważam terapeutyczny efekt jogi za produkt uboczny i przypadkowy. Głównym celem hatha jogi jest wykreowanie absolutnej równowagi w interakcji procesów dwóch sił: pranicznej i mentalnej. Kiedy ta równowaga jest wytwarzana, generowane impulsy wywołują obudzenie w Szuszumna Nadi centralnej siły, która jest odpowiedzialna za obudzenie wyższych centrów ludzkiej świadomości. Dlatego prawdziwym celem hatha jogi nie jest budowanie ciała ani doskonalenie zdrowia, a budzenie wyższych ośrodków odpowiedzialnych za ewolucję ludzkiej świadomości. Jeśli hatha joga nie jest używana do tego celu, jej prawdziwe znaczenie zostaje utracone."
~ Sri Swami Satyananda Saraswati (Yoga Magazine, marzec 1980)

 


 

PRAKTYKĘ PROWADZI

caret-down caret-up caret-left caret-right

Stworzycielka Sūtry. Wierzy że Joga w jej rdzennej, klasycznej formie jest obecnie bardzo potrzebna współczesnemu człowiekowi. Chce pomagać i wspierać poprzez Praktykę oraz przybliżać ludziom Jogę klasyczną. Dlatego założyła Sūtrę - pisze artykuły, nagrywa prowadzone relaksacje, medytacje, Jogę Nidrę. Ostatnie 12 lat poświęciła na zgłębianie wiedzy i praktykę. Od 8miu lat nieprzerwanie już, prowadzi i organizuje zajęcia, warsztaty, odosobnienia. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość (a nie jako ćwiczenia fizyczne). Przeszła przez wiele systemów jogi. Obecnie praktykuje w Tradycji Satyananda Yoga/Bihar School of Yoga (którą uważa za Objawienie;) Ukończyła 3-letnie studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczyła się też w Latającej Szkole. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance oraz polski MEN.

"Zajęcia jogi z Anją w Krakowie – polecam Wam je z całego serca, bo sama doświadczyłam już nie raz zbawiennego wpływu na ciało i emocje podejścia do jogi, którym dzieli się Anja. Ona sama nazywa je ‘holistycznym’ i to chyba dobre słowo, bo zawiera w sobie i uważność, i głęboką otwartość na uczestników zajęć, i czerpanie z prawdziwych korzeni Jogi, i… jej lekkie poczucie humoru, które zawsze wplata w swoje barwne opowieści o tradycji jogi"

KAROLINA

"Bardzo przyjazna atmosfera, miejsce, w którym można się zrelaksować, odpocząć. Anja jest osobą, która przez samą obecność obdarowuje ciepłem. Polecam!!"

DIANINHA

"Jedna z najlepszych szkół w Krakowie, w których można poczuć się jak „u siebie”. Miałam takie wrażenie już po pierwszych zajęciach prowadzonej relaksacji i zostałam. Może też przyjdziesz?"

KATARZYNA

"Sutra Serca to miejsce, w którym czuje się jak w domu:) Miejsce z dobrą energią, wspaniałymi ludźmi, a przede wszystkim kompetentną nauczycielką jogi i założycielką – Anją. Doświadczanie jogi u Anji to doświadczanie zmiany w życiu i w duszy, to fascynująca podróż wgłąb siebie, która ciągle trwa.To także głęboka regeneracja ciała – czuje się po zajęciach jak po relaksującym masażu:) Wszystko to sprawia, że żyje mi się pełniej, lżej i codziennie się do siebie uśmiecham w lustrze:) Polecam!"

MARTA

"Cudowne miejsce, świetna Anja prowadząca. Polecam nawet osobom, które nie są przekonane do jogi jako takiej. Sutra Serca to miejsce, gdzie stres i złe emocje zostawia się w magiczny sposób na macie."

MALWINA

"Anju zajęcia z Tobą są potrzebne temu szalonemu światu :)"

BEATA