JOGA NIDRA – POGŁĘBIONA RELAKSACJA

Joga Nidra jest systematyczną metodą wywoływania pełnego odprężenia fizycznego, umysłowego i emocjonalnego.

Odnosi się do stanu przytomnej świadomości głębokiego snu, to technika psychicznego snu. Przynosi całkowitą relaksację podczas zachowania stanu całkowitej świadomości. Mówi się, że 20-30 minutowa sesja Jogi Nidry jest ekwiwalentem około 3 godzin głębokiego snu.

Wywiera niesamowicie transformujący wpływ na osoby jej doświadczające; uwalnia napięcia, głęboko rozluźnia i relaksuje, poszerza świadomość, uzdrawia.

W czasie praktyki Jogi Nidry można ostatecznie przekształcić swe wzorce myślowe na lepsze. W skrócie można powiedzieć że Joga Nidra to praktyka głęboko relaksacyjna, ale nie tylko - bo Joga Nidra jest techniką Pratyahary* w którym zakłócenia umysłu są wygaszane, tak aby umysł mógł odpocząć.


*Pratyahara -  to technika wycofania zmysłów; oddzielenia umysłu i ciała od otaczającej rzeczywistości zewnętrznej, w której zakłócenia umysłu są wygaszane, by umysł mógł odpocząć. Piąty element z ośmiostopniowej ścieżki Radża Jogi Patandźalego - autora klasycznego traktatu o Jodze "Jogasutry"


 

OD WRZEŚNIA JOGA NIDRA REGULARNIE:

CZWARTKI

godz. 20:30 - 21:30

Joga Centrum BISKUPIA 18 Kraków

prowadzi Anja

.

Ludzie czują, że się relaksują, gdy zwalają się w fotelu z filiżanką herbaty lub kawy, drinka lub papierosem, czytając gazetę czy włączając telewizor. Ale to w rzeczywistości jest zaledwie czuciowym odwróceniem uwagi - dywersją sensoryczną. Współczesne badania nad snem wykazały, że takie zachowanie (przez wiele osób postrzegane jako raj na ziemi) bardzo rzadko niwelują oznaki stresu. Prawdziwy relaks to doświadczenie wykraczające daleko poza to wszystko. Dla absolutnego relaksu należy zachować całkowitą świadomość."

~ Swami Satyananda Saraswati ~ twórca Jogi Nidry

PRAKTYKĘ PROWADZI

caret-down caret-up caret-left caret-right
ANJA

Założycielka Sutry Serca. Jogę i medytacje praktykuje regularnie od 11 lat, od 7 lat prowadzi i organizuje regularne zajęcia i warsztaty, kursy i odosobnienia. Przeszła przez wiele systemów jogi. Gdy w końcu trafiła na przekaz linii Satyanada Yoga/Bihar Yoga, było to dla niej objawienie i wiedziała już, że nie musi dalej szukać. Ukończyła z wyróżnieniem 3-letni proces pogłębionych studiów jogi w Europejskiej Akademii Satyanada Yogi. Podróżowała do Indii Północnych, ostatnio z wizytą w Aszramie w Bihar i marzy aby tam wrócić. Naturalnie więc, praktyka którą prowadzi oparta jest na systemie Satyanada Yoga/Bihar Yoga która jest jogą klasyczną. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość, a nie jako ćwiczenia fizyczne. Sutrę założyła w 2014 roku, aby dzielić się wiedzą Jogi. Pragnie przybliżać dzisiejszym ludziom jogę klasyczną, dlatego założyła bloga na którym dzieli się szeroką wiedzą i filozofią jogi, nagrywa prowadzone medytacje i relaksacje oraz Jogę Nidrę. Studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim, uczyła się też w Latającej Szkole. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance (RYT 200) oraz polski MEN. Miłośniczka kotów, kawy i kolarstwa górskiego. Strzelec urodzony w Zimowe Przesilenie.


WAŻNE - Karnety do Joga Centrum i na Białą Drogę są osobne


 


REGULARNA PRAKTYKA JOGI NIDRY:

- uwalnia napięcia, głęboko rozluźnia, odpręża
-zmniejsza niepokój oraz lęki
-niweluje oznaki stresu i wzmacnia odporność na stres
-obniża poziom ciśnienia krwi
-jest systematyczną metodą wywoływania pełnego relaksu fizycznego, umysłowego i emocjonalnego
-jest pomocna przy problemach z bezsennością
-umożliwia świadome przekształcenie swoich wzorców myślowych na lepsze; bardziej pozytywne
-usuwa destrukcyjne nawyki
-uzdrawia na wielu różnych poziomach
-wzmacnia pogodę ducha oraz pozytywność
-daje jasny czysty umysł
-pobudza nieaktywne obszary mózgu - wywołuje efekt przepływu witalnej i mentalnej energii (prany)
-podwyższa witalność
-wzmacnia zdolności koncentracji
-uwalnia uwięzioną energię i traumy
-uwalnia uśpiony potencjał ludzki (geniusz w człowieku)
-ma pozytywny wpływ na psychosomatyczne objawy stanów wysokiego niepokoju (bóle i zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, pocenie się, bóle brzucha)

 

"Najlepsza energia, cudowne moce, Anja cudowna jak magiczny pył :) Polecam!"

MARTA

"Jestem z Anią już od ponad trzech lat i bez względu na to, jaka to jest joga - te zajęcia są wspaniałe, prawdziwe i szczere - ewoluują razem z nią. Anja jest niezwykle otwarta i charyzmatyczna. Czuję się świetnie i odkrywam swoją nową lepszą drogę. Bardzo polecam!"

AGNIESZKA

"Jedna z najlepszych szkół w Krakowie, w których można poczuć się jak "u siebie". Miałam takie wrażenie już po pierwszych zajęciach relaksacji, i zostałam. Może też przyjdziesz?"

KATARZYNA

"Bardzo dziękuję za zajęcia. Relaks, regeneracja, wyciszenie, harmonia - to było mi potrzebne."

RAFAŁ

"Dla każdego jest miejsce i każdy znajdzie na zajęciach coś dla siebie. Cudowna atmosfera :)"

MAŁGORZATA

"Uwielbiam zajęcia jogi prowadzone przez Anję. Pierwszy raz miałam okazję uczestniczyć w nich 3 lata temu i to było jak otwarcie drzwi w zupełnie nowy dla mnie świat. Największe wrażenie robią na mnie sesje jogi relaksacyjnej prowadzonej przez Anję. Po takiej sesji czuję się głęboko odprężona, zrelaksowana, w harmonii ze sobą. Bardzo polecam."

KAMILA