Medytacja prowadzona „Osadzenie i uziemienie” [AUDIO]

Medytacja prowadzona "Osadzenie i uziemienie"

Jest to podstawowa praktyka, która polega na koncentracji na poczuciu stabilności w ciele fizycznym. Wykorzystujemy w niej bezpośrednie powiązanie na linii ciało-umysł, tzn. gdy ciało się uspokoi i pozostanie w bezruchu, umysł za nim podąży. Umysł stanie się spokojny, skupiony i ujednopunktowiony, wtedy gdy ciało pozostanie nieruchome. Gdy poruszysz jakąś częścią ciała, umysł również zacznie się 'ruszać' i 'gonić'.
Ta technika medytacyjna jest stosowana jako przygotowanie do głębszych praktyk  medytacyjnych Dharany - czyli koncentracji. Dharana to szósty z członów ośmiostopniowej ścieżki jogi wg. Patańdźalego, autora klasycznego traktatu o jodze pt. "Jogasutry".

    DZIAŁANIE:

  • praktykowana regularnie rozwija mentalną i emocjonalną stabilność
  • daje poczucie równowagi i spokoju wewnętrznego
  • skupia rozbiegany umysł - dzięki temu umysł będzie bardziej wydajny i efektywny
  • stopniowo pomaga wypracować bezruch w ciele fizycznym przez dłuższy czas, pogłębiając doświadczenie medytacji

NAGRANIE PONIŻEJ


Źródło zdjęcia - Neil Rosenstech z darmowego stocka Unsplash


caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką Anandartykułu jest Anja -  Jogę praktykuje od 11 lat, a regularne zajęcia, warsztaty i odosobnienia prowadzi od 7miu lat. Pisze o jodze, nagrywa prowadzone medytacje i relaksacje. Sutrę Serca założyła w 2014 roku.

Obecnie uczy się w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi, dlatego zajęcia które prowadzi  inspirowane są filozofią jogi klasycznej. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance (RYT 200) oraz polski MEN. Fanka kotów, kawy, TEDx'ów i kolarstwa górskiego. Astrologiczny Strzelec, Enneagramowa Czwórka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *