O ANJI – ZAŁOŻYCIELCE SUTRY SERCA

Witaj Wędrowcze! Jestem Anja i bardzo cieszę się, że tu jesteś!

Stronę na której się znajdujesz zbudowałam samodzielnie - własnymi rękami :) Nazwałam ją Sutra Serca, bo...

lubię się dzielić tym co mam.


Moja przygoda z jogą zaczęła się w roku 2008 od jogi kundalini. Na początku traktowałam to jako coś dodatkowego, odskocznię od codzienności. Hobby. Nie wiedziałam wtedy, że z czasem, joga przerodzi się dla mnie w wielką życiową "zajawkę". Naturalnym więc procesem było to, że zaczęłam przekazywać ją dalej, czy to w postaci zajęć i warsztatów, czy to w postaci multimedialnego bloga.

Obecnie prowadzę zajęcia jogi i medytacji w podejściu holistycznym, kursy tematyczne w Krakowie, warsztaty stacjonarne i wyjazdowe, odosobnienia, udzielam się też na kursach nauczycielskich.

Przekazuję jogę i medytacje poprzez ich bezpośrednie doświadczanie, ponieważ
uważam że taki sposób ma głęboki sens.

 

Duchową inspiracją są dla mnie ludzie prawdziwi, nauczyciele autentyczni, którzy żyją tym co głoszą: Niranjananda z Bihar School of Yoga, Dalai Lama, Ewa Foley, Eckhart Tolle, Thích Nhất Hạnh, Sakyong Mipham Rinpoche i Pema Chödrön z Shabhali. Czerpię z różnych tradycji, mam podejście międzygatunkowe, synkretyczne, ciągle się uczę.

Mam głębokie przeświadczenie, że człowiek uczy się i rozwija przez całe swoje życie, również na ścieżce jogi.

Jestem uczennicą trenerki i nauczycielki, która wprowadziła kundalini jogę do Polski w 2006 roku - Sara (dawniej Sarbjot) obecnie uczy jogi kundalini, tantry, medytacji wg. tradycji tantrycznej i jej współczesnej aplikacji. W Quaternityoga prowadzi odosobnienia z jogą, oraz kursy nauczycielskie dla osób które chcą uczyć jogi i medytacji w swoich społecznościach.

Ukończyłam kurs nauczycielski certyfikowany przez Yoga Alliance oraz instruktorski kurs ćwiczeń psychofizycznych - specjalność joga, z akredytacją MEN.

Najbliżej jest mi do systemu nauk jogi i filozofii tantrycznej, rozwiniętego przez Swami Satyanandę Saraswati (twórcy m.in. techniki Jogi Nidry) oraz jego linii Bihar School of Yoga, która zawiera praktyki pochodzące z dawnych, tradycyjnych źródeł. Tantra to ogólny termin obejmujący szeroki zakres praktycznych nauk prowadzących do rozwoju ludzkiej świadomości i wyzwolenia pierwotnej energii zwanej Kundalini. Wspólną zasadą różnorodnych systemów tantry jest to, że świat materialny i jego doświadczenia mogą być wykorzystane do osiągnięcia oświecenia. Dlatego też kundalini joga jest techniką tantryczną; ma obudzić Kundalini - drzemiący potencjał siły w ludzkiej osobowości.

A tak poza tym jestem normalną zwykłą osobą, która próbuje zachować równowagę w dzisiejszym szalonym, stechnicyzowanym świecie XXI wieku. Z wyboru nie mam smartfona, choć prowadzę bloga i korzystam z internetów. Mam dwa koty, uwielbiam chodzić po Tatrach, pić kawę, patrzeć na szeroką przestrzeń wody i nieba, jeździć na rowerze po pobliskich górach (mieszkam pod Krakowem). Można pogadać ze mną o filmach i muzyce. Jestem też grafikiem, więc dzięki temu mogę wyżywać się artystycznie na stronie, na której jesteś teraz.

 

zobacz więcej: kursy i certyfikaty

 

ॐ LUBISZ SUTRĘ SERCA? postaw herbatę jaśminową ॐ Omm TAK!
Hello. Add your message here.