PODRÓŻ POPRZEZ CZAKRY

ajnapierwsza czakrasahasraraM manipurabalans

PODRÓŻ POPRZEZ CZAKRY - tematyczny kurs w Krakowie (edycja 7)

TERMIN: 2019 - szukamy sali

SPOTKANIA: 8 spotkań, raz w tygodniu po 130min

GODZINY SPOTKAŃ: wieczorową porą

MIEJSCE: Kraków

WAŻNE - ZANIM SIĘ ZAPISZESZ

Kurs Podróż Poprzez Czakry prowadzony jest w podejściu holistycznym do jogi

CO TO ZNACZY?

Oznacza to że praktyka oraz teoria na kursie obejmuje bardzo szeroki zakres jogi i ma charakter całościowy i synkretyczny - łączący wielość dostępnych technik jakie w jodze występują.

Stosowane techniki podczas tego kursu:

- mantra joga 

- asany (pozycje jogi; jogasana)

- kontemplacja w asanie

- techniki medytacyjne

- techniki relaksacyjne z elementami pratyahary

- świadomy oddech i uważność

- pranajamy (techniki oddechowe)

- mudry (gesty - zamknięcia dłoni)

- plus dużo uważności na ciało i nauka obserwacji wrażeń w ciele

 

Kurs jest zaprojektowany

na osiem spotkań, na przestrzeni ok. dwóch miesięcy. Regularne spotkania raz w tygodniu, w jednym stałym miejscu w niezmiennej grupie osób. Pierwsze spotkanie wprowadzające do tematu oraz struktury kursu. Każde kolejne spotkanie w całości poświęcone tematowi jednej konkretnej czakry oraz przeznaczonej dla niej praktyce jogi i medytacji.

Struktura spotkań kursowych

Każde spotkanie zawiera 1h praktyki jogi + techniki medytacyjnej dedykowanej danej czakrze, potem następuje 1h wykładu na którym uczestniczki dostają wydrukowane materiały do własnej Podróży.

KURS PODRÓŻ POPRZEZ CZAKRY TO PODRÓŻ WEWNĘTRZNA

Czakry to poziomy świadomości. Są jogiczną mapą - systemem po którym się poruszamy zyskując coraz większą świadomość siebie i świata w którym żyjemy.
Termin czakra pochodzi z sanskrytu i oznacza "koło" lub "wir". Czakry są drogowskazami do poznania i zrozumienia siebie, oraz naszego funkcjonowania w świecie. To psychiczne szczeble indywidualnej ewolucji. Praca z czakrami może służyć jako drabina ewolucji wewnętrznej oraz kompas rozwoju duchowego.
Kurs Podróż Poprzez Czakry jest ukierunkowaną i pogłębioną pracą z poziomami własnej świadomości.

CZEMU MA SŁUŻYĆ KURS?

Kurs ma służyć lepszemu poznaniu siebie, praktyce jogi i techniki medytacji dla każdej czakry oraz poznaniu i usystematyzowaniu wiedzy jogiczno-tantrycznej o psychicznych centrach pranicznych jakimi są czakry, które przekładają się na nasze codzienne funkcjonowanie w świecie.


RELACJE OSÓB Z PIĘCIU POPRZEDNICH EDYCJI KURSU ORAZ PRZEPROWADZONYCH WARSZTATÓW:

"Dzięki jeszcze raz za warsztat czakrowy. Bardzo jestem zadowolona, że się na niego zapisałam i żałuję, że łącznie aż na dwóch zajęciach mnie nie będzie. Ogromnie dużo wynoszę z Twoich zajęć, jestem pod wrażeniem ile wiesz i z jaką łatwością i w fajnej atmosferze przekazujesz nam wiedzę. Nie wykluczone, że wraz z nową edycją powrócę żeby przejść przez cykl ;)"

ASIA

"Dziękuje Ci za spotkania, wszystkie materiały, inspiracje i książki. Z pewnością będę czytać, szukać dalej i praktykować. W bardzo dobrym dla mnie momencie trafiłam na informacje o Twoich zajęciach i właśnie kursie, i miałam bardzo dużo fajnych obserwacji z mojego ciała i życia:) I za wszystko chciałam bardzo podziękować"

KASIA

"Dziękuję Ci za materiały i za poniedziałkowe spotkania. Dziękuję, że jesteś i dzielisz się wiedzą i swoją historią :) że przeszłaś tę drogę i podjęłaś wysiłek, żeby pokazywać innym, że można żyć w zgodzie ze sobą, pomimo wszystko"

ANIA

"Bardzo dużo mi pomógł Twój kurs w odnalezieniu odpowiedzi na to gdzie zmierzać dalej, po co sięgać i co rozwijać! Dziękuję"

KASIA

"Chciałabym podziękować Ci za cudowny kurs o czakrach. Nawet nie masz pojęcia ile dobrego się zadziało dzięki temu co robisz. Dziękuje też za autentyczność, która jest czasem ogromnym wyzwaniem w dzisiejszym świecie i za to, że nie robisz z siebie guru"

MARTA

"Dziękuję pięknie za te poniedziałki, czułam się wyjątkowo-wspaniale to wszystko zorganizowałaś, wspaniale pod każdym względem! Dziękuje i czekam na następne Twoje aktywności. Uściski satviczne!"

AGNIESZKA

"Dziękuję za wszystkie materiały i inspiracje, a także za cały kurs. Był naprawdę świetnie przygotowany i dopracowany w każdym szczególe, a słuchanie Ciebie to sama przyjemność :) Dla mnie był to doskonały sposób na uporządkowanie i usystematyzowanie wiedzy oraz połączenie teorii z praktyką i doświadczeniem. Uwielbiam Twoje autorskie kursy i warsztaty, bo zawsze dbasz o każdy aspekt (wizualizacje, mantry) i dzięki temu tworzą taką piękną pełnię :)"

ANIA

"Raz jeszcze serdeczne dziękuję za świetny i bardzo ciekawy cykl zajęć - trafiłaś idealnie w moje potrzeby i zainteresowania"

DOMINIKA

"To była wspaniała podróż❤ Jedne z bardziej inspirujących warsztatów w moim życiu. Anja rzetelnie, interesująco i pięknie przeprowadziła nas przez dolny trójkąt czakr. Uwielbiam nauczycieli, których praktyka oprócz mocnego osadzenia w tekstach, jest mocno osadzona w życiu codziennym."

JUSTYNA

"Bardzo dziękuję za cały kurs - ogrom wiedzy, materiałów i inspiracji, za Twoją dobrą energię i zaangażowanie. Na pewno to początek mojej drogi :)"

BEATA

CZĘŚCI SKŁADOWE KURSU PODRÓŻ POPRZEZ CZAKRY:

 • osiem spotkań - każde spotkanie trwa 140 min.
 • praktyka jogi asan, mudry i bandhy
 • pogłębiona praktyka świadomej relaksacji
 • elementy pratyahary
 • techniki medytacyjne
 • mantra joga
 • żywe wykłady
 • materiały dla uczestniczek/ów
 • psychologiczno-jogiczne testy czakr do samodzielnego wypełniania i kontemplacji
 • praktyczne zadania domowe do konkretnych czakr
 • stałość i regularność - stała zamknięta grupa, stały czas praktyki, jedno miejsce, jeden nauczyciel
 • otwartość - każdy może zapisać się na kurs, zarówno osoby początkujące jak i już praktykujące
 • czas dla siebie przed i po spotkaniach na miejscu (możliwość wcześniejszego przyjścia/ zostania po spotkaniach, aby wypić herbatę, dopytać o rzeczy które Cię interesują itp.)
 • kurs jest projektem autorskim opracowanym przez Anję - założycielkę Sutry Serca

visshudi485171130_640anahata3 manipura

OPŁATY

Miejsce na kursie rezerwuje wpłata zaliczki w wysokości 200 pln. Ilość miejsc na kursie jest ograniczona. Zaliczka jest bezzwrotna, pokrywa koszty organizacyjne. Chyba ze znajdziesz kogoś na swoje miejsce.

ZAPISY

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY PRZEZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Po wysłaniu wiadomości otrzymasz numer konta do wpłaty zaliczki. Miejsce na kursie rezerwuje wpłata zaliczki w wysokości 200 zł. Zaliczka nie podlega zwrotowi.
Na kursie jest ograniczona ilość miejsc. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatami.

.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD SPOTKAŃ:

wahe guru

8 SPOTKAŃ:

 • daty spotkań podane zostaną gdy kurs ruszy

 

DLA KOGO KURS JEST PRZEZNACZONY?

Kurs jest otwarty dla każdego - zarówno osoby która nie miała wcześniej styczności z jogą i technikami medytacyjnymi, i chciałaby uczestniczyć w tym kursie, oraz dla osób, które już praktykują i chcą pogłębić swoje doświadczenie.


CZYM RÓŻNI SIĘ OD ZAJĘĆ?

Kurs Podróż Poprzez Czakry ma zamkniętą formułę - po dacie jego rozpoczęcia, nie będzie można dołączyć do grupy, natomiast regularne zajęcia mają formułę otwartą i można na nie dołączyć w każdej dogodnej chwili na przestrzeni roku "szkolnego". Kurs ma również określony temat przewodni i konkretny termin rozpoczęcia i zakończenia, zaś zajęcia odbywają się regularnie na przestrzeni całego roku. Na zajęcia cały czas przychodzą nowe osoby i stale zmienia się ich skład, podczas kursu natomiast praktykujemy w tej samej, stałej, niezmiennej grupie osób.

Kurs Podróż Poprzez Czakry jest również znakomitą motywacją "zewnętrzną", nadającą strukturę osobistej praktyce, ponieważ zaprojektowany jest jako pełna całość i nie można uczęszczać na jego spotkania wybiórczo. Jest to szczególnie korzystne i motywujące dla osób, które mają trudności w uczęszczaniu na regularne zajęcia, a chciałyby rozpocząć i pogłębić swoją praktykę oraz doświadczenie.