ZAJĘCIA 8:00 PONIEDZIAŁKOWE PORANKI – FOKUS NA POWITANIA SŁOŃCA

Bez względu na to czy chcesz poprawić swój stan psycho-fizyczny, rozgrzać się zimą, zacząć dobrze tydzień, uszczęśliwić ciało czy rozluźnić umysł, zrobić coś dla siebie, Powitania Słońca Surya Namaskara są całościową praktyką wspaniałą na co dzień aby poruszyć Twoją Pranę czyli energię witalną na cały tydzień...

... DLATEGO ZACZYNAMY O 8 RANO W PONIEDZIAŁKI!

KORZYŚCI POWITAŃ SŁOŃCA:

 • rozgrzewają
 • dodają wigoru i witalności
 • rozluźniają umysł i ciało
 • spalają nieczystości i toksyny
 • dodają optymizmu i pogody ducha
 • praktykowane ze świadomością są praktyką duchową która dociera do Twojego Źródła
 • uwalniają mentalny/ umysłowy balast
 • sprawiają że myślenie staje się bardziej klarowne a umysł skupiony
 • tworzą Twoją tarczę ochronną przed negatywnością
 • poruszają zastaną Pranę - Twoją energię witalną
 • dzięki tej praktyce możesz dotrzeć do swojego Wewnętrznego Słońca + Światła
 • dają "Zasilenie" na cały dzień
 • poszerzają świadomość
 • zmieniają i otwierają perspektywę myślenia
 • dodają/ uwalniają kreatywność
 • uzdrawiają
 • są swoistą pigułką którą możesz robić samodzielnie rano gdy już się ich nauczyć, taką kapsułką wszystkich praktyk Jogi w jednym; zawierają asany, pranajamy, i mantry, mogą docierać do czakr, działać jak medytacja jeśli się dłużej utrzymuje pozycje

PONIEDZIAŁKI

8:00 - 9:30

ul. Biała Droga 4/6

Kraków Dębniki

.

WIĘCEJ O ZAJĘCIACH

Podczas zajęć stosujemy bardzo szeroki wachlarz technik idąc kompleksowym system jogi opierając się na klasycznym podejściu do jogi. Przechodzimy od zwykłych, przyziemnych stanów świadomości, do bardziej subtelnych, wyrafinowanych. Celem zajęć jest rozwijanie świadomości; szczególnie w asanie - trwanie dłużej w pozycji w stanie uważności i rozluźnienia. Czyli nauka jak nie napinać ani nie obciążać swojego ciała, a raczej obserwować je i akceptować, wykonując praktykę najlepiej jak potrafisz na dany moment.
.
Koncentrujemy się nie tylko na aspektach fizycznych, a bardziej na holistycznym, integralnym podejściu do systemu jogi, dlatego podczas praktyki będziemy stosować:
- asany w celu zharmonizowania ciała i umysłu poprzez budowanie pomostu między ciałem a umysłem oraz rozpuszczenie blokad energii życiowej (prany)
- pranajamy - proste techniki wykorzystujące oddech w celu poszerzenia, ekspansji energii życiowej (prany)
- mudry czyli kombinacje subtelnych ruchów i gestów fizycznych, które zmieniają nastrój, percepcję, postrzeganie, nawyki, emocje; co w rzeczywistości prowadzi do pogłębienia stanów świadomości oraz koncentracji
- mantry czyli harmonijne fale dźwiękowe które wpływają na przestrzeń mózgu i przestrzeń wokół nas, przekraczając i oczyszczając blokady umysłu
- medytacje w celu oczyszczenia i skupienia rozproszonego umysłu
- prowadzona relaksacja w szawasanie (shavasana) z elementami Jogi Nidry w celu fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu
 

DLA KOGO?

Serdecznie zapraszamy osoby początkujące jaki i już praktykujące które chcą pogłębić swoją praktykę jogi oraz jej zrozumienie. Zajęcia są otwarte, zasada jest taka że każdy praktykuje na tyle na ile może, bez przeciążania ciała, w miarę regularnej praktyki ciało i umysł nabiorą świadomości.
Przeciwwskazaniami do praktyki są ciąża, epilepsja, schizofrenia.
.

PRAKTYKĘ PROWADZI

caret-down caret-up caret-left caret-right

Praktykuje regularnie od 11 lat. A od 7miu lat nieprzerwanie już, prowadzi i organizuje zajęcia, warsztaty, odosobnienia.

 Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość, a nie jako ćwiczenia fizyczne. Stworzycielka Sūtry. Pragnie przybliżać ludziom szeroką wiedzę Jogi klasycznej, dlatego założyła bloga; pisze artykuły, nagrywa prowadzone relaksacje, medytacje, Jogę Nidrę. Przeszła przez wiele systemów jogi. Gdy w końcu trafiła na przekaz linii Satyananda Yoga/Bihar Yoga, było to dla niej objawienie i wiedziała już, że nie musi dalej szukać. Ukończyła z wyróżnieniem 3-letni proces pogłębionych studiów w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczyła się też w Latającej Szkole. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance oraz polski MEN. Podróżuje do Aszramu w Bihar (Indie Północne) kiedy tylko może.

"Anju zajęcia z Tobą są potrzebne temu szalonemu światu :)"

BEATA

"Anja prowadzi zajęcia wspaniale. Polecam te zajęcia, ponieważ możemy poznać asany ale też doświadczyć relaksacji i medytacji."

MAŁGORZATA

"Zajęcia jogi z Anją w Krakowie – polecam Wam je z całego serca, bo sama doświadczyłam już nie raz zbawiennego wpływu na ciało i emocje podejścia do jogi, którym dzieli się Anja. Ona sama nazywa je ‘holistycznym’ i to chyba dobre słowo, bo zawiera w sobie i uważność, i głęboką otwartość na uczestników zajęć, i czerpanie z prawdziwych korzeni Jogi, i… jej lekkie poczucie humoru, które zawsze wplata w swoje barwne opowieści o tradycji jogi"

KAROLINA

"Cudowne miejsce, świetna Anja prowadząca. Polecam nawet osobom, które nie są przekonane do jogi jako takiej. Sutra Serca to miejsce, gdzie stres i złe emocje zostawia się w magiczny sposób na macie."

MALWINA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *