Najprostsza medytacja świata – Wzór Oddechu 1-2 [AUDIO]

MEDYTACJA WZÓR ODDECHU 1-2

Ta prosta technika łagodnie tworzy zdrowy nawyk oddechowy, skupia umysł; zakorzeniając go w ciele i w oddechu, uczy uważności w ciągu dnia. To najprostsza medytacja świata ;) Wykonuj ją z oczami zamkniętymi, aby się nie rozpraszać.

Większość klasycznych szkół jogi zaczyna od umiejętności obserwacji własnego oddechu zanim rozpocznie się techniki pranajamy (pranajama - praktyki angażujące kontrolę oddechów). Kierowanie świadomości na oddech koryguje jego negatywne wzorce. Ta praktyka jest świetnym wstępem do technik pranajamy, i jest to również doskonałe przygotowanie do bardziej złożonej techniki medytacyjnej nazywanej Ajapa Japa.

JAK PRAKTYKOWAĆ?

  • w pozycji medytacyjnej ze skrzyżowanymi nogami i PROSTYM kręgosłupem
  • w sekwencji praktyki - zaraz po asanach
  • jeśli czujesz zmęczenie to na leżąco na plecach leżąc w shavasanie
  • możesz też wieczorem przed snem
  • i w ciągu dnia jak sobie o niej przypomnisz, w różnych sytuacjach, podczas wykonywania codziennych czynności - gdy stoisz w kolejce, jedziesz tramwajem, spacerujesz itp.

.

NAGRANIE DO SAMODZIELNEJ PRAKTYKI

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką artykułu + nagrania jest Anja - Stworzycielka Sūtry. Ostatnie 12 lat poświęciła na zgłębianie wiedzy i praktykę Jogi. Od 8miu lat nieprzerwanie już, prowadzi i organizuje zajęcia, warsztaty, odosobnienia. Wierzy że Joga w jej rdzennej, klasycznej formie jest obecnie bardzo potrzebna współczesnemu człowiekowi. Chce pomagać i wspierać poprzez Praktykę oraz przybliżać ludziom Jogę klasyczną. Dlatego założyła Sūtrę - pisze artykuły, nagrywa prowadzone relaksacje, medytacje, Jogę Nidrę. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość (a nie jako ćwiczenia fizyczne). Przeszła przez wiele systemów. Obecnie praktykuje w Tradycji Satyananda Yoga/Bihar School of Yoga (którą uważa za Objawienie:)
Ukończyła 3-letnie studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczyła się też w Latającej Szkole. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance oraz polski MEN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *