ŚRODY 20:15 RADŻA JOGA – FOKUS NA MEDYTACJE

Każda joga ma swój cel, a radża joga koncentruje się na umyśle i wszystkim, co dotyczy umysłu oraz metod zarządzania nim ~ Swami Niranjanananda Saraswati (Bihar School of Yoga)

ŚRODY

20:15 - 21:15

ul. Biała Droga 4/6

Kraków Dębniki

.

WIĘCEJ O ZAJĘCIACH

Radża joga to higiena umysłu. Wyobraź sobie że przez pół roku nie bierzesz prysznica... A teraz wyobraź sobie co się dzieje z Twoim, wszelkimi sposobami bombardowanym i przebodźcowanym umysłem jeśli się nim nie zajmiesz, jeśli go nie opróżnisz, właściwie nie umyjesz... No właśnie. Stąd pomysł na te zajęcia.

Oprócz klasycznych technik medytacji, czerpiąc z systemu Satyananda Yoga/Bihar Yoga, jako wprowadzenie będziemy też używać asan specjalnie dedykowanych praktyce medytacji oraz pranajam.

Podczas zajęć stosujemy bardzo szeroki wachlarz technik idąc kompleksowym system jogi opierając się na klasycznym podejściu do jogi. Przechodzimy od zwykłych, przyziemnych stanów świadomości, do bardziej subtelnych, wyrafinowanych. Celem zajęć jest rozwijanie świadomości.
Koncentrujemy się na holistycznym, integralnym podejściu do systemu jogi, dlatego podczas praktyki będziemy stosować:
- asany w celu zharmonizowania ciała i umysłu poprzez budowanie pomostu między ciałem a umysłem oraz rozpuszczenie blokad energii życiowej (prany)
- pranajamy - proste techniki wykorzystujące oddech w celu poszerzenia, ekspansji energii życiowej (prany)
- mudry czyli kombinacje subtelnych ruchów i gestów fizycznych, które zmieniają nastrój, percepcję, postrzeganie, nawyki, emocje; co w rzeczywistości prowadzi do pogłębienia stanów świadomości oraz koncentracji
- mantry czyli harmonijne fale dźwiękowe które wpływają na przestrzeń mózgu i przestrzeń wokół nas, przekraczając i oczyszczając blokady umysłu
- medytacje w celu oczyszczenia i skupienia rozproszonego umysłu
- prowadzona relaksacja w szawasanie (shavasana) w celu fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu
 

DLA KOGO?

Serdecznie zapraszamy osoby początkujące jaki i już praktykujące które chcą pogłębić swoją praktykę jogi oraz jej zrozumienie. Zajęcia są otwarte, zasada jest taka że każdy praktykuje na tyle na ile może, bez przeciążania ciała, w miarę regularnej praktyki ciało i umysł nabiorą świadomości.
Przeciwwskazaniami do praktyki są ciąża, epilepsja, schizofrenia.
.

MEDYTACJE KTÓRE BĘDZIEMY WYKONYWAĆ

PRAKTYKĘ PROWADZI

caret-down caret-up caret-left caret-right

Praktykuje regularnie od 11 lat. A od 7miu lat nieprzerwanie już, prowadzi i organizuje zajęcia, warsztaty, odosobnienia.
Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość, a nie jako ćwiczenia fizyczne. Stworzycielka Sūtry. Pragnie przybliżać ludziom szeroką wiedzę Jogi klasycznej, dlatego założyła bloga; pisze artykuły, nagrywa prowadzone relaksacje, medytacje, Jogę Nidrę. Przeszła przez wiele systemów jogi. Gdy w końcu trafiła na przekaz linii Satyananda Yoga/Bihar Yoga, było to dla niej objawienie i wiedziała już, że nie musi dalej szukać. Ukończyła z wyróżnieniem 3-letni proces pogłębionych studiów w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczyła się też w Latającej Szkole. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance oraz polski MEN. Podróżuje do Aszramu w Bihar (Indie Północne) kiedy tylko może.

"Anju zajęcia z Tobą są potrzebne temu szalonemu światu :)"

BEATA

"Anja prowadzi zajęcia wspaniale. Polecam te zajęcia, ponieważ możemy poznać asany ale też doświadczyć relaksacji i medytacji."

MAŁGORZATA

"Zajęcia jogi z Anją w Krakowie – polecam Wam je z całego serca, bo sama doświadczyłam już nie raz zbawiennego wpływu na ciało i emocje podejścia do jogi, którym dzieli się Anja. Ona sama nazywa je ‘holistycznym’ i to chyba dobre słowo, bo zawiera w sobie i uważność, i głęboką otwartość na uczestników zajęć, i czerpanie z prawdziwych korzeni Jogi, i… jej lekkie poczucie humoru, które zawsze wplata w swoje barwne opowieści o tradycji jogi"

KAROLINA

"Cudowne miejsce, świetna Anja prowadząca. Polecam nawet osobom, które nie są przekonane do jogi jako takiej. Sutra Serca to miejsce, gdzie stres i złe emocje zostawia się w magiczny sposób na macie."

MALWINA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *