Przepis Pełen Prany na sok ze skrzypu polnego bogaty w krzem

Krzem jest głównym minerałem w ciele człowieka, zaraz po nim plasuje się żelazo i cynk. Brak tych pierwiastków skutkuje wieloma chorobami.

Krzem jest potrzebny, aby utrzymać naczynia krwionośne w elastycznej formie. Wpływa na włókna elastyny i kolagenu, z których są zbudowane chrząstki stawowe, jest niezbędny do biosyntezy kwasu hialuronowego oraz na składniki, które budują chrząstkę, kości, skórę i układ odpornościowy. Wpływa też na wzrost i jakość naszych włosów i paznokci. Ma wpływ na naszą zewnętrzność czyli jakość naszej skóry, jego brak powoduje szybkie starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek. Wraz z upływem czasu obserwuje się znaczny ubytek tego pierwiastka w organizmie, zwłaszcza u kobiet po menopauzie - nawet do 80% !

Tak więc niezależnie w jakim wieku jesteśmy warto sięgać po pożywienie bogate w ten pierwiastek. Między innymi są to; skrzyp i pokrzywa.

OTO PRZEPIS NA SOK PEŁEN KRZEMU ZE SKRZYPU, ZIELA POLNEGO

sok ze skrzypu copy

POTRZEBNE BĘDĄ:

  • 4 wielkie garście skrzypu (zbieramy z dala od dróg, najlepszy czas to pierwsza połowa czerwca)
  • 3 litry wody (najlepiej źródlana, mineralna)
  • 0,5 litra miodu
  • 8 łyżek octu jabłkowego

PRZYGOTOWANIE

Skrzyp zalewamy wodą i gotujemy 20 minut. To ważne aby nie krócej, ponieważ krzem musi się rozpuścić w wodzie. Odcedzamy, dodajemy miód i ocet. Można przechowywać w chłodzie 2-3 miesiące.

Ja wlewam gorący napój do gorących słoików (wkładam słoiki do pieca o temp. 100st.C) i odwracam do góry dnem. Jeśli pokrywa mocno złapie, można spokojnie wstawić do spiżarni. Aby uzupełnić niedobory, które raczej wszyscy mamy, przez 2 tygodnie pijemy od 0,5-0,8 litra dziennie, potem 200ml. Smacznego!

skrzyp rysunek

caret-down caret-up caret-left caret-right

Autorką Anandartykułu jest Danuta Grabowska - pasjonatka i miłośniczka psów, instruktorka szkolenia psów:
"Wysłuchuję opiekunów jakie mają problemy, jakie mają potrzeby. Wsłuchuję się w to, co mówią do mnie psy i staram się te dwa odrębne światy ustawić tak, aby te wspaniałe zwierzaki i ich ludzie mogli zgodnie i szczęśliwie przebyć wspólnie drogę, którą sobie wyznaczą. Od kilku lat interesuję się zdrowym żywieniem oraz jego wpływem na zdrowe ciało, umysł i duszę. Więcej o mnie oraz o tym jak pracuję znajdziesz na stronie GrabowskaSzkolenie.pl"

Dodaj komentarz

Wspieraj Sūtrę po pandemii - przekaż datek | Om TAK
Hello. Add your message here.