O ANJI – ZAŁOŻYCIELCE SUTRY SERCA


Autorka zdjęcia - Monika Broz z Joga Centrum


Cześć Dobra Duszo, jestem Anja,

bardzo się cieszę że tu jesteś!

Jogę praktykuję od 11 lat, a regularne zajęcia, warsztaty i odosobnienia prowadzę od 7miu lat. Sutrę Serca założyłam w 2014 roku

Joga to dla mnie oprócz praktyki (mantr i Jogi Nidry i Pranajamy i medytacji) codzienna uważność poza matą, styl życia i filozofia.
Obecnie podchodzę do jogi holistycznie i takie też zajęcia i warsztaty prowadzę.

Ukończyłam kurs nauczycielski certyfikowany przez Yoga Alliance (RYT 200) oraz instruktorski kurs ćwiczeń psychofizycznych – specjalność joga z akredytacją MEN, oraz kurs pratyahary – technik medytacyjnych i relaksacyjnych (w tym Joga Nidra). Odbyłam dwie podróże do Indii Północnych; w roku 2016 oraz w 2018 roku.

Naturalną drogą stało się dzielenie tym co poznałam w trakcie własnej praktyki nabytej przez lata osobistego doświadczenia - stąd chęć prowadzenia zajęć jogi oraz stworzenie osobnego bytu który nazwałam Sutra Serca, stąd też pomysł na prowadzenie Sutrowego bloga

Gdy trafiłam na przekazy z Północnej Linii Jogi (Satyananda Yoga/Bihar Yoga) było to dla mnie objawienie – i wiedziałam że nie muszę już dalej szukać. Dlatego obecnie poszerzam  wiedzę w Europejskiej Akademii Satyanada Yogi na Węgrzech, gdzie ukończyłam Studia Jogi I-go stopnia z wyróżnieniem, i kontynuuję Studia Jogi II-go stopnia.

PLUS
nagrywam prowadzone medytacje; relaksacje i Jogę Nidrę
(są na Sutrowym YouTubie).
Piszę też artykuły na Sutrowego bloga i współpracuję z innymi fajnymi dziewczynami które na tego bloga dla nas piszą.

Swego czasu; dawno temu, współtworzyłam Studio ॐ Jogi na Zabłociu oraz wspólnotę Kundalini Yogi na Stradomskiej (już od kilku lat nie prowadzę yogi kundalini). W roku 2018 i 2019 podjęłam współpracę z krakowskim Joga Centrum - najstarszą szkołą jogi w Krakowie.

Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie studiowałam antropologię kultury, a potem zostałam grafikiem :) Zainteresowanie współczesną sztuką użytkową i cyfrową przerodziło się w tworzenie bloga - tym sposobem powstała właśnie Sutra Serca (którą zbudowałam własnymi rękami po 1-dniowym warsztacie wordpressa w Latającej Szkole).

Byłam związana też z Latającą Szkołą dla Kobiet w latach 2013 - 2015, gdzie ukończyłam roczny kurs, a później pracowałam przez kilka lat, zaczynając najpierw jako stażystka. Wraz z Latającym Teamem w 2015 roku współorganizowałam Pierwszy Zlot Latającej Szkoły w Muzeum Sztuki i Techniki Manggha dla blisko 200 osób.

A poza tym uwielbiam kawę, koty, oraz kolarstwo górskie