O ANJI – ZAŁOŻYCIELCE SUTRY SERCA

ANJA - założycielka Sutry Serca, certyfikowana nauczycielka jogi

Praktykuje jogę od roku 2008. Jej podróż zaczęła się od Yogi Kundalini systemu Yogi Bhajana, w międzyczasie trafiła też na hatha jogę metodą B.K.S. Iyengar'a. Medytacje praktykowała w krakowskim Ośrodku Przyjaciół Buddyzmu Sanghaloka. W roku 2016 odbyła podróż do Indii Północnych odwiedzając Waranasi, Riszikesz, Agrę i Delhi.

Obecnie podchodzi do jogi holistycznie i takie też zajęcia i warsztaty prowadzi.

Ukończyła kurs nauczycielski certyfikowany przez Yoga Alliance (RYT 200) oraz instruktorski kurs ćwiczeń psychofizycznych - specjalność joga, z akredytacją MEN. Współtworzyła Studio ॐ Jogi na Zabłociu oraz wspólnotę kundalini yogi na Stradomskiej (obecna Kundalini Yoga w Krakowie). Prowadzi regularne zajęcia jogi i medytacji od 2013 roku.

Praktyka jogi dla Anji to nie tylko asany, ale też mantra joga, karma joga, techniki medytacyjne i relaksacyjne, praktyki oddechowe, codzienna uważność poza matą, styl życia, filozofia  itp.

Jej naturalną drogą stało się dzielenie się tym co poznała w trakcie własnej praktyki nabytej przez lata osobistego doświadczenia.

Studiowała grafikę i fotografię, zafascynowana sztuką multimedialną, w dużej mierze również samouk.  Jej pasja do współczesnej użytkowej sztuki cyfrowej przerodziła się w stworzenie bloga - i tym sposobem powstała właśnie Sutra Serca (którą zbudowała własnymi rękami po 1-dniowym warsztacie wordpressa).

W latach 2013 - 2015 związana z Latającą Szkołą dla Kobiet w Krakowie, w której ukończyła roczny kurs, a później pracowała przez kilka lat zaczynając jako stażystka. Wraz z Latającym Teamem w 2015 roku współorganizowała Pierwszy Zlot Latającej Szkoły w Muzeum Sztuki i Techniki Manggha dla blisko 200 osób.

Studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Interesuje się  psychologią, holistycznym podejściem do człowieka, kulturą w szerokim pojęciu tego słowa, dobrą muzyką elektroniczną, fizyką kwantową, alternatywnymi metodami leczenia, uleczaniem dietą.
Zakręcona na punkcie kolarstwa górskiego (MTB) oraz kotów. Ma kotkę Dharmę, którą znalazła w Myślenickim parku jako małe bezdomne kociątko.

Anja pisze również artykuły na Sutrowego bloga - możesz rzucić na nie okiem tutaj (klik) 


 

Show Buttons
Hide Buttons
OD SERCA - lubisz Sutrę Serca? postaw nam herbatę jaśminową :) wspieram
Hello. Add your message here.