O ANJI – ZAŁOŻYCIELCE SUTRY SERCA

 

Cześć Dobra Duszo, jestem Anja i bardzo cieszę się że tu jesteś, mam nadzieję że zostaniesz z Sutrą na dłużej!

Jestem założycielką Sutry Serca, blogerką, nauczycielką jogi i technik medytacyjnych, praktykuję od 2008 roku. Ukończyłam kurs nauczycielski certyfikowany przez Yoga Alliance (RYT 200) oraz instruktorski kurs ćwiczeń psychofizycznych – specjalność joga z akredytacją MEN, oraz kurs pratyahary – technik medytacyjnych i relaksacyjnych (w tym Joga Nidra) w Quaternity Yoga School. Obecnie poszerzam swoją wiedzę w Europejskiej Akademii Satyanada Yogi, gdzie z wyróżnieniem ukończyłam pełne Studia Jogiczne I-go stopnia, oraz pierwszy moduł Studiów Jogicznych II-go stopnia; również z wyróżnieniem.

Kiedyś dawno temu;) moja podróż zaczęła się od Yogi Kundalini (systemu Yogi Bhajana), w międzyczasie trafiłam też na hatha jogę (metodą B.K.S. Iyengar’a ale nie tylko). Praktykowałam również w krakowskim Ośrodku Przyjaciół Buddyzmu Sanghaloka. Natomiast gdy trafiłam na przekazy z Północnej Linii Jogi (Bihar School of Yoga/Satyananda Yoga) było to dla mnie objawienie – i wiedziałam że nie muszę już dalej szukać. W roku 2016 odbyłam podróż do Indii Północnych odwiedzając Waranasi, Riszikesz, Agrę i Delhi.

Praktyka jogi dla mnie to oprócz asan również: mantra joga, karma joga, techniki medytacyjne i relaksacyjne, praktyki oddechowe, codzienna uważność poza matą, styl życia i filozofia.
Obecnie podchodzę do jogi holistycznie i takie też zajęcia i warsztaty prowadzę.
Naturalną drogą stało się dzielenie tym co poznałam w trakcie własnej praktyki nabytej przez lata osobistego doświadczenia – zarówno na macie jak i poza nią. Stąd pomysł na prowadzenie bloga o jodze i świadomym stylu życia

Swego czasu współtworzyłam też Studio ॐ Jogi na Zabłociu oraz wspólnotę Kundalini Yogi na Stradomskiej (obecna Kundalini Yoga w Krakowie). Od 2013 roku prowadzę regularnie zajęcia jogi w Krakowie. W latach 2013-2016 prowadziłam regularne zajęcia jogi kundalini, od 2017 roku prowadzę regularną praktykę pogłębionej jogi holistycznej w Krakowie.

Studiowałam antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a potem zostałam grafikiem :) A zainteresowanie współczesną sztuką użytkową i cyfrową przerodziło się w tworzenie bloga - tym sposobem powstała właśnie Sutra Serca (którą zbudowałam własnymi rękami po 1-dniowym warsztacie wordpressa w Latającej Szkole).

W latach 2013 - 2015 byłam mocno związana z Latającą Szkołą dla Kobiet w Krakowie, w której ukończyłam roczny kurs, a później pracowałam przez kilka lat (zaczynając najpierw jako stażystka). Wraz z Latającym Teamem w 2015 roku współorganizowałam Pierwszy Zlot Latającej Szkoły w Muzeum Sztuki i Techniki Manggha dla blisko 200 osób.

A poza tym uwielbiam kawę, koty, dobrą muzykę elektroniczną oraz MTB czyli kolarstwo górskie

PLUS piszę też artykuły na Sutrowego bloga - możesz rzucić na nie okiem tutaj (klik) 


 

Show Buttons
Hide Buttons
OD SERCA - lubisz Sutrę Serca? postaw nam herbatę jaśminową :) wspieram
Hello. Add your message here.