ZASILENIE 2018

ZASILENIE jesienne warsztaty wyjazdowe

4 wspólne dni jogi i medytacji w ujęciu holistycznym oraz warsztaty Tradycyjnej Medycyny Chińskiej 

SUTRA SERCA + BABKA LEKARSKA

TERMIN: weekend 29 listopada - 2 grudnia 2018 (od czwartku do niedzieli)

MIEJSCE: Wytwórnia Ciszy, Brzozówka koło Uniejowa (woj. łódzkie)

ZASTRZYK ENERGII

DOŁADOWANIE BATERII

ROZGRZANIE W ZIMOWY CZAS

______________________________________________________________________________

Listopad i grudzień to czas zmierzchu, czas kiedy siła zewnętrznego słońca zmniejsza się i maleje. Czasem w tym jesiennym okresie nasze wewnętrzne słońce też słabnie. Stąd propozycja wspólnego wyjazdu zatytułowanego ZASILENIE. Zasilające Warsztaty to naturalne doładowanie, regeneracja wśród natury, w sprzyjającym otoczeniu. ZASILENIE to powrót do siebie i źródła swej wewnętrznej mocy, odzyskanie życiowej i energetycznej równowagi. ZASILENIE to również okazja do przebywania w gronie osób które podobnie myślą i rezonują, do zawarcia nowych znajomości i przyjaźni.

Zatrzymamy się w ośrodku warsztatowym idealnie do tego stworzonym pod nazwą "Wytwórnia Ciszy". To  przepiękne miejsce oddalone od cywilizacji, hałasu i ludzi z zewnątrz, z przestronną salą zajęciową oraz malowniczo urządzonymi wnętrzami. Posiłki gotowane są tu wg Kuchni 5 Przemian oraz z lokalnych produktów. Położenie Wytwórni Ciszy w samym środku Polski, daje możliwość dogodnego dotarcia na miejsce osobom z różnych stron kraju.

DLA KOGO JEST ZASILENIE?

ZASILENIE otwarte jest dla każdej osoby chętnej. Bez względu na doświadczenie jogiczno-medytacyjne lub jego brak. Serdecznie zapraszamy też osoby początkujące, i wszystkich chętnych - również osoby spoza Krakowa czy Łodzi. WAŻNE - Program Zasilenia zaprojektowany jest jako pełna całość nadająca strukturę odosobnienia, dlatego zalecamy uczestnictwo we wszystkich sesjach warsztatowych. Ze względu na charakter wyjazdu jakim jest odosobnienie - prosimy nie wprowadzać do ośrodka osób trzecich, nie biorących udziału w procesie. 
(Przeciwwskazaniami do praktyki są epilepsja, jaskra, psychozy, ciąża, rwa kulszowa, poważne operacje przebyte w ciągu ostatnich 3 miesięcy)

NA ZASILENIU CODZIENNA PRAKTYKA JOGI, MEDYTACJI ORAZ RELAKSACJI

Zakres praktyki jaki będziemy poruszać na tym odosobnieniu obejmuje jogę w ujęciu holistycznym:
- joga asan
- uważny i świadomy oddech oraz pranajamy
- mantra joga
- techniki medytacyjne i mudry
- pogłębiona prowadzona relaksacja
- wspólna karma joga - czyli joga poza matą ;)

Praktykę poprowadzi Anja z Sutry Serca (więcej o prowadzącej znajdziesz tutaj)

NA ZASILENIU RÓWNIEŻ WARSZTATY TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Podczas warsztatu w piątkowe przedpołudnie opowiem o sprawdzonych przez medycynę chińską sposobach na wzmacnianie odporności organizmu, które od razu będziesz mogła/ mógł zacząć wcielać w życie. Będzie mowa o tym jak w zdrowiu przetrwać długie zimowe miesiące, jak zadbać o nasze zasoby energetyczne i co zrobić, żeby dobrze przygotować się na nowy rok i wiosenne przesilenie.
W sobotę z kolei w gościnnej kuchni Wytwórni Ciszy ugotujemy obiad. To wspólne gotowanie będzie okazją do poznania nowych smaków czy sposobów na przyrządzanie posiłków, wymiany kulinarnych doświadczeń, ale również do wcielenia zasad karma jogi w życie :)

WARSZTATY TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ (TMC) PROWADZI KAROLINA BABKA LEKARSKA

Historyk sztuki z wykształcenia, dietetyczka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z zamiłowania. Jako Babka Lekarska uzdrawia przez gotowanie, pokazuje jak jeść zdrowo, a przy tym pysznie i kolorowo, w ramach dewizy: ‘Jedz, ciesz się życiem, zdrowiej i chudnij’. 

Od momentu kiedy 5 lat temu poczuła na sobie jak ogromne znaczenie może mieć zmiana diety i stylu życia, postanowiła swoją pasją do jedzenia i gotowania zarażać innych.

Karolina wiedzą i doświadczeniem dzieli się na blogu www.babkalekarska.pl, w mediach społecznościowych: na facebooku Babki Lekarskiej, Instagramie oraz na stacjonarnych i wyjazdowych warsztatach kulinarnych. Podczas konsultacji dietetycznych wspiera indywidualne osoby (lub całe rodziny) we wprowadzaniu skutecznych zmian w sposobie odżywiania.

Kocha jeść, gotować, tańczyć rock’n’rolla i chodzić po górach, a joga i medytacja to jej sposób na radzenie sobie z wyzwaniami codzienności.

 .
JAK SIĘ ZAPISAĆ?

 1. Zapisujesz się przez krótką ankietę (klikając w przycisk Zapisz się:)
 2. Po wypełnieniu ankiety otrzymujesz numer konta organizatora do wpłaty zaliczki (mailem, 1-2 dni od momentu wysłania ankiety)
 3. Na podane konto wpłacasz bezzwrotną zaliczkę w wysokości 250 zł
 4. Otrzymujesz od nas mailowo potwierdzenie odebrania zaliczki i tym samym zarezerwowanego miejsca na Zasileniu

Miejsce na ZASILENIU rezerwuje wpłata zaliczki w wysokości 250 PLN. Przy wyborze zakwaterowania decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanej rezerwacji. Zaliczka jest bezzwrotna.

OPŁATY

wkrótce

PYTANIA?

KONTAKT DOT. ZAPISÓW I WARSZTATÓW TCM:
 
Karolina Kochanowska-Piekarska "Babka Lekarska" 
email: babkalekarskapl@gmail.com,

tel. 577 254 898
 

KONTAKT DOT. PROGRAMU JOGI + MEDYTACJI 

Anja z Sutry Serca
email: anja@sutraserca.pl,
tel. 696 935 316

CO NA CIEBIE CZEKA NA ZASILENIU?

 • 4 sesje warsztatowe dziennie - bogaty, różnorodny program
 • 2 certyfikowane prowadzące - Anja i Karolina
 • sesje jogi i medytacji 3 razy dziennie dobrane do poziomu uczestników i uczestniczek (joga asan, mantra joga, techniki medytacyjne i relaksacyjne)
 • wspólne wykłady i warsztaty gotowania prowadzone przez dietetyczkę Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Karolinę "Babkę Lekarską”
 • konsultacje indywidualne u Karoliny (max. 30 min.) – wstępne określenie problemów i potrzeb dietetycznych dla osób zainteresowanych
 • 3 pełne wegetariańskie posiłki, gotowane na miejscu z lokalnych, sezonowych produktów, śniadania do wyboru słodkie i wytrawne (również na ciepło), obiad złożony z dwóch dań i deseru, oraz rozgrzewająca kolacja - wszystkie dania gotowane wg Kuchni 5 Przemian
 • kącik herbaciano-kawowy dostępny przez cały czas
 • 3 noclegi w przepięknym miejscu zwanym "Wytwórnia Ciszy" oddalonym od cywilizacji, hałasu i ludzi z zewnątrz, gdzie wytworzone pole do praktyki jest już bardzo silne. Wytwórnia Ciszy wybudowana została z intencją dla odosobnień oraz warsztatów rozwoju osobistego, działając już od 9-ciu lat
 • możliwość wyboru zakwaterowania; pokoje 2-osobowe, pokoje 3-osobowe, lub wspólna sala na poddaszu - dzięki której możesz wybrać dla siebie najbardziej optymalną opcję cenową
 • każdego dnia czas wolny na relaks, regenerację, odpoczynek i oczywiście pogaduchy :)
 • książki do wglądu podczas pobytu przywiezione przez Anję oraz Karolinę „Babkę Lekarską”

czerwony hummus

ROZKŁAD DNIA

 • 7:00 – 8:30  praktyka poranna
 • 8:30  śniadanie
 • 10:30 – 13:00  warsztat-wykład z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej / wspólne
  gotowanie (sesja przedpołudniowa)
 • 13:00 obiad
 • 15:30 – 18:00  praktyka popołudniowa/ wykład
 • 18:00  kolacja
 • 20:00  praktyka wieczorna

WAŻNE INFO DODATKOWE

 • Zasilenie rozpoczynamy 30.11. we czwartek kolacją o godz. 18:00 oraz spotkaniem organizacyjno-zapoznawczym po kolacji
 • kończymy obiadem w niedzielę 03.12.
 • jeśli masz matę do jogi i poduszkę do medytacji - zabierz je ze sobą
 • INFORMACJA DLA ALERGIKÓW - na poddaszu pomieszkuje kot
 • przy zakwaterowaniu na poddaszu trzeba mieć własny śpiwór
 • jest możliwość wegańskiego wyżywienia - prosimy o zgłoszenia przy zapisach
 • miejsce na Zasileniu rezerwuje wpłata zaliczki na konto organizatora
 • wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi

 

 RELACJE OSÓB Z POPRZEDNICH WYJAZDÓW

"Dziękuję za Wasz profesjonalizm połączony ze szczerością Kobiet, które nie udają bezosobowych nauczycielek"

MARTYNA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Dziękujemy wszystkim uczestnikom Zasilenia za wspaniałe chwile. Świetne miejsce, świetne zajęcia, świetne jedzenie. Wspaniałe Organizatorki. Przesympatyczni Uczestnicy. Ten wyjazd bardzo dużo dał nam dobrego. Niech zdobyta MOC będzie z Wami jak najdłużej."

JOLA I JUREK - UCZESTNICY WYJAZDU "ZASILENIE"

"Czuję się zasilona, zainspirowana. Czuję spokój, że trafiłam na Was na mojej ścieżce. Czuję, że to jest dobre. Po prostu."

EDYTA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Dziękuję za niezwykły długi weekend :) Czas w Wytwórni mógłby dla mnie jeszcze trwać i trwać. Dziękuję za praktyki, relaksacje, przepyszne menu, które mnie rozpieszczało dnia każdego i za Nidrę, która w hipnotyczny sposób sprawiała, że wpadałam w głębię snu (wiem, że to nielegalne, ale było tak miło…)."

EDYTA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Ogólnie Zanurzenie było niezwykłym przeżyciem i wielkie dzięki za trud organizacji i prowadzenia w tak ślicznym miejscu. Czuło się dobrą atmosferę i Twój zapał. Masz duży potencjał! Jeśli jeszcze rezultaty zdrowotne i życiowe będą to jesteś cudotwórczynią po prostu :))) Stworzyłaś dobre pole do wyzdrowienia stosując jogę, bo ona jest twoją ścieżką. Czekam na więcej takich przeżyć bo wygląda, ze masz dar tworzenia sytuacji leczniczych."

MAŁGOSIA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZANURZENIE"

"Codziennie doświadczałam kojącego wpływu praktyki uważności i koncentracji na mój stan ducha. Uczyłam się, jak podczas praktyki koncentrować się na oddechu i być tu i teraz. Joga prowadzona przez Anję różni się od innych właśnie dlatego, że bardzo duży nacisk kładzie na oddech i medytację. A w naszym zabieganym życiu nie dajemy sobie chwili, aby się zatrzymać. Dlatego medytacja to najlepsza droga do tego, by złapać balans. Z każdym kolejnym dniem praktyki czułam, że moje ciało staje się coraz bardziej elastyczne, a umysł uważny. Po co mi to całe Zanurzenie? Właśnie po to, żeby się zatrzymać, pomyśleć i ułożyć na nowo co jest dla mnie najważniejsze. Złapać balans. Zadbać o równowagę. Dziękuję Anji za ten wyjazd. Dziękuję wszystkim, że mogłam dzielić z Wami to doświadczenie."

KAMILA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZANURZENIE"

 

Miejsce naszego pobytu - magiczna Wytwórnia Ciszy na zdjęciach

fotografie są własnością Wytwórni Ciszy (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

[ngg_images source="galleries" container_ids="17" exclusions="201,204,207" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="0" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Show slideshow]" template="/home/kundalin/www/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Show Buttons
Hide Buttons