ZASILENIE 2019

ZASILENIE jesienne warsztaty wyjazdowe

4 wspólne dni jogi holistycznej plus warsztaty dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej 

SUTRA SERCA + BABKA LEKARSKA

TERMIN: 14 - 17 listopada 2019 (od czwartku do niedzieli)

MIEJSCE: Wytwórnia Ciszy, Brzozówka koło Uniejowa (woj. łódzkie)

UZIEMIENIE

ZASTRZYK ENERGII

DOŁADOWANIE BATERII

NA NADCHODZĄCY ZIMOWY CZAS

______________________________________________________________________________

Listopad i grudzień to czas zmierzchu, czas kiedy dni stają się coraz krótsze, a noce coraz dłuższe. Wieczory i noce są coraz chłodniejsze. Demeter schodzi pod ziemię.
W tym roku idziemy w stronę uziemienia, wzmocnienia środka, ustabilizowania emocji i ciała, znalezienia równowagi. Czyli wspieramy Przemianę Ziemi i dolne czakry, bo stąd płynie prawie cała nasza moc, której nam w tym roku tak bardzo potrzeba. Był czas oderwania się od ziemi, a teraz jest czas żeby spokojnie na nią wrócić i bezpiecznie wylądować.
Propozycja wspólnego wyjazdu zatytułowanego ZASILENIE to doładowanie wewnętrznych baterii. Zasilające wyjazdy to naturalne doładowanie akumulatorów, regeneracja wśród natury, w sprzyjającym otoczeniu. ZASILENIE to powrót do siebie i źródła swej wewnętrznej mocy, odzyskanie życiowej i energetycznej równowagi. ZASILENIE to również okazja do przebywania w gronie osób które podobnie myślą i rezonują, do zawarcia nowych znajomości i przyjaźni.

Zatrzymamy się w ośrodku warsztatowym idealnie do tego stworzonym pod nazwą "Wytwórnia Ciszy". To  przepiękne miejsce oddalone od cywilizacji, hałasu i ludzi z zewnątrz, z przestronną salą zajęciową (na zdjęciu poniżej) oraz malowniczo urządzonymi wnętrzami. Posiłki gotowane są tu wg Kuchni 5 Przemian oraz z lokalnych produktów. Położenie Wytwórni Ciszy w samym środku Polski, daje możliwość dogodnego dotarcia na miejsce osobom z różnych stron kraju. To już 3cia edycja Zasilenia! Zapraszamy serdecznie!

NA ZASILENIU CODZIENNA PRAKTYKA JOGI W UJĘCIU HOLISTYCZNYM CZYLI:

- asany (jogasana)
- uważny i świadomy oddech oraz pranajamy
- mantry
- techniki medytacyjne
- mudry
- pogłębiona prowadzona relaksacja - Joga Nidra
- wspólna karma joga - czyli joga poza matą

PRAKTYKĘ PROWADZI

Anja - założycielka Sutry Serca, trafiła na jogę w roku 2008. Prowadzi zajęcia jogi, warsztaty i odosobnienia od 2013 r. Obecnie podchodzi do jogi holistycznie i taką praktykę prowadzi. W roku 2016 odbyła podróż do Indii Północnych ...
więcej o Anji znajdziesz tutaj

NA ZASILENIU RÓWNIEŻ WARSZTATY DIETETYKI WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Podczas warsztatu w piątkowe przedpołudnie popracujemy nad naszymi dietetycznymi nawykami. Prześledzimy co każdej/ każdemu z nas służy, a co nie, jakie codzienne małe czynności uporczywie powtarzamy (lub nie robimy ich wcale, choć wiemy, że są dla nas zdrowe). Uruchomimy więc nasze pokłady uważności, ale i akceptacji dla własnych słabości. Co najważniejsze – każdy ułoży dla siebie konkretny plan działania, który będzie mógł wcielić w życie od razu po powrocie z warsztatów. Dzięki temu nie będziesz mieć już żadnej wymówki przed zrobieniem kolejnego kroku do zdrowego, świadomego odżywiania:) W sobotę z kolei w gościnnej kuchni Wytwórni Ciszy ugotujemy obiad, który da nam porządną porcję energii oraz wzmocni nasz Środek (jak nazywają Chińczycy układ pokarmowy i płynącą z niego Moc). To wspólne gotowanie będzie okazją do poznania nowych smaków czy sposobów na przyrządzanie posiłków, wymiany kulinarnych doświadczeń, ale również do wcielenia zasad karma jogi w życie:)

WARSZTATY DIETETYKI WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ (TMC) PROWADZI KAROLINA BABKA LEKARSKA

Historyk sztuki z wykształcenia, dietetyczka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z zamiłowania. Jako Babka Lekarska uzdrawia przez gotowanie, pokazuje jak jeść zdrowo, a przy tym pysznie i kolorowo, w ramach dewizy: ‘Jedz, ciesz się życiem, zdrowiej i chudnij’.

Od momentu kiedy 6 lat temu poczuła na sobie jak ogromne znaczenie może mieć zmiana diety i stylu życia, postanowiła swoją pasją do jedzenia i gotowania zarażać innych.

Karolina wiedzą i doświadczeniem dzieli się na blogu www.babkalekarska.pl, w mediach społecznościowych: na facebooku Babki Lekarskiej, Instagramie oraz na stacjonarnych i wyjazdowych warsztatach kulinarnych. Podczas konsultacji dietetycznych wspiera indywidualne osoby (lub całe rodziny) we wprowadzaniu skutecznych zmian w sposobie odżywiania.

Kocha jeść, gotować, tańczyć rock’n’rolla i chodzić po górach, a joga i medytacja to jej sposób na radzenie sobie z wyzwaniami codzienności.

 .
JAK SIĘ ZAPISAĆ NA ZASILENIE?

 1. Zapisujesz się przez krótką ankietę (klikając w przycisk Zapisz się:)
 2. Po wypełnieniu ankiety otrzymujesz numer konta organizatora do wpłaty zaliczki (mailem, 1-2 dni od momentu wysłania ankiety)
 3. Na podane konto wpłacasz bezzwrotną zaliczkę w wysokości 250 zł
 4. Otrzymujesz od nas mailowo potwierdzenie odebrania zaliczki i tym samym zarezerwowanego miejsca na Zasileniu

Miejsce na ZASILENIU rezerwuje wpłata zaliczki w wysokości 250 PLN. Przy wyborze zakwaterowania decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanej rezerwacji. Zaliczka jest bezzwrotna.

MASZ PYTANIA?

KONTAKT DOT. ZAPISÓW I WARSZTATÓW DIETETYKI TCM:

Karolina Kochanowska-Piekarska "Babka Lekarska" 
email: babkalekarskapl@gmail.com,

tel. 577 254 898
.

KONTAKT DOT. PROGRAMU JOGI HOLISTYCZNEJ:

Anja z Sutry Serca
email: anja@sutraserca.pl,
tel. 696 935 316

OPŁATY - CZYLI WYRÓWNANIE ENERGII

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE W WYTWÓRNI CISZY:

• MIEJSCE W POKOJU 2 OSOBOWYM Z ŁAZIENKĄ

 MIEJSCE W POKOJU 3 OSOBOWYM  Z ŁAZIENKĄ

MIEJSCE W POKOJU 2 OSOBOWYM (WSPÓLNA ŁAZIENKA NA KORYTARZU)

PLUS OPŁATA ZA WARSZTATY

zakwaterowanie i wyżywienie płatne na miejscu w Wytwórni Ciszy

CZYLI ILE TO RAZEM WYCHODZI?

• MIEJSCE W POKOJU 2 OSOBOWYM Z ŁAZIENKĄ + opłata za warsztaty

 MIEJSCE W POKOJU 3 OSOBOWYM  Z ŁAZIENKĄ + opłata za warsztaty

MIEJSCE W POKOJU 2 OSOBOWYM (WSPÓLNA ŁAZIENKA NA KORYTARZU) + opłata za warsztaty

dojazd we własnym zakresie, po wpłaceniu zaliczki opłata za warsztaty płatna na miejscu gotówką u organizatora

CO NA CIEBIE CZEKA NA ZASILENIU?

 • 4 sesje warsztatowe dziennie - bogaty, różnorodny program
 • 2 certyfikowane prowadzące - Anja i Karolina
 • sesje jogi i medytacji 3 razy dziennie dobrane do poziomu uczestników i uczestniczek (joga asan, mantra joga, techniki medytacyjne i relaksacyjne)
 • wspólne wykłady i warsztaty gotowania prowadzone przez dietetyczkę Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Karolinę "Babkę Lekarską”
 • konsultacje indywidualne u Karoliny (max. 30 min.) – wstępne określenie problemów i potrzeb dietetycznych dla osób zainteresowanych
 • 3 pełne wegetariańskie posiłki, gotowane na miejscu z lokalnych, sezonowych produktów, śniadania do wyboru słodkie i wytrawne (również na ciepło), obiad złożony z dwóch dań i deseru, oraz rozgrzewająca kolacja - wszystkie dania gotowane wg Kuchni 5 Przemian
 • kącik herbaciano-kawowy dostępny przez cały czas
 • 3 noclegi w przepięknym miejscu zwanym "Wytwórnia Ciszy" oddalonym od cywilizacji, hałasu i ludzi z zewnątrz, gdzie wytworzone pole do praktyki jest już bardzo silne. Wytwórnia Ciszy wybudowana została z intencją dla odosobnień oraz warsztatów rozwoju osobistego, działając już od 9-ciu lat
 • możliwość wyboru zakwaterowania; pokoje 2-osobowe, pokoje 3-osobowe, lub wspólna sala na poddaszu - dzięki której możesz wybrać dla siebie najbardziej optymalną opcję cenową
 • każdego dnia czas wolny na relaks, regenerację, odpoczynek i oczywiście pogaduchy :)
 • książki do wglądu podczas pobytu przywiezione przez Anję oraz Karolinę „Babkę Lekarską”

ROZKŁAD DNIA

 • 7:00 – 9:00  praktyka poranna (hatha joga = jogasana + pranajama)
 • 9:00  śniadanie
 • 10:30 – 13:00  warsztat dietetyczny wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej / wspólne gotowanie (sesja przedpołudniowa)
 • 13:00 obiad
 • 15:20 – 18:00  praktyka popołudniowa (wykład/ Joga Nidra / medytacja - zamiennie)
 • 18:00  kolacja
 • 19:30  praktyka wieczorna (zamiennie: mantra joga/ Joga Nidra / medytacja)

ZOBACZ WAŻNE INFO DODATKOWE

 • Zasilenie rozpoczynamy 14.11. we czwartek kolacją o godz. 18:00 oraz po kolacji spotkaniem organizacyjno-zapoznawczym i praktyką pogłębionej relaksacji Jogi Nidry
 • kończymy obiadem w niedzielę 17.11.
 • jeśli masz matę do jogi i poduszkę do medytacji - zabierz je ze sobą
 • jest opcja wyżywienia wegańskiego lub opcja ​wegetariańska (dla chętnych masło, jaja, sery) -> prosimy o zgłoszenia w ankiecie przy zapisach
 • INFORMACJA DLA ALERGIKÓW - W OŚRODKU ZAMIESZKUJE KOT ALF
 • miejsce na Zasileniu rezerwuje wpłata zaliczki na konto organizatora
 • wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi

 RELACJE OSÓB Z POPRZEDNICH WYJAZDÓW I ODOSOBNIEŃ

"Ogólnie Zanurzenie było niezwykłym przeżyciem i wielkie dzięki za trud organizacji i prowadzenia w tak ślicznym miejscu. Czuło się dobrą atmosferę i Twój zapał. Masz duży potencjał! Jeśli jeszcze rezultaty zdrowotne i życiowe będą to jesteś cudotwórczynią po prostu :))) Stworzyłaś dobre pole do wyzdrowienia stosując jogę, bo ona jest twoją ścieżką. Czekam na więcej takich przeżyć bo wygląda, ze masz dar tworzenia sytuacji leczniczych."

MAŁGOSIA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZANURZENIE"

"Dziękujemy wszystkim uczestnikom Zasilenia za wspaniałe chwile. Świetne miejsce, świetne zajęcia, świetne jedzenie. Wspaniałe Organizatorki. Przesympatyczni Uczestnicy. Ten wyjazd bardzo dużo dał nam dobrego. Niech zdobyta MOC będzie z Wami jak najdłużej."

JOLA I JUREK - UCZESTNICY WYJAZDU "ZASILENIE"

"Dziękuję za niezwykły długi weekend :) Czas w Wytwórni mógłby dla mnie jeszcze trwać i trwać. Dziękuję za praktyki, relaksacje, przepyszne menu, które mnie rozpieszczało dnia każdego i za Nidrę, która w hipnotyczny sposób sprawiała, że wpadałam w głębię snu (wiem, że to nielegalne, ale było tak miło…)."

EDYTA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Dziękuję za Wasz profesjonalizm połączony ze szczerością Kobiet, które nie udają bezosobowych nauczycielek"

MARTYNA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Czuję się zasilona, zainspirowana. Czuję spokój, że trafiłam na Was na mojej ścieżce. Czuję, że to jest dobre. Po prostu."

EDYTA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Codziennie doświadczałam kojącego wpływu praktyki uważności i koncentracji na mój stan ducha. Uczyłam się, jak podczas praktyki koncentrować się na oddechu i być tu i teraz. Joga prowadzona przez Anję różni się od innych właśnie dlatego, że bardzo duży nacisk kładzie na oddech i medytację. A w naszym zabieganym życiu nie dajemy sobie chwili, aby się zatrzymać. Dlatego medytacja to najlepsza droga do tego, by złapać balans. Z każdym kolejnym dniem praktyki czułam, że moje ciało staje się coraz bardziej elastyczne, a umysł uważny. Po co mi to całe Zanurzenie? Właśnie po to, żeby się zatrzymać, pomyśleć i ułożyć na nowo co jest dla mnie najważniejsze. Złapać balans. Zadbać o równowagę. Dziękuję Anji za ten wyjazd. Dziękuję wszystkim, że mogłam dzielić z Wami to doświadczenie."

KAMILA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZANURZENIE"

DLA KOGO JEST ZASILENIE?

ZASILENIE otwarte jest dla każdej osoby chętnej. Bez względu na doświadczenie jogiczno-medytacyjne lub jego brak. Serdecznie zapraszamy też osoby początkujące, i wszystkich chętnych - również osoby spoza Krakowa czy Łodzi. WAŻNE - Program Zasilenia zaprojektowany jest jako pełna całość nadająca strukturę odosobnienia, dlatego zalecamy uczestnictwo we wszystkich sesjach warsztatowych. Ze względu na charakter wyjazdu jakim jest odosobnienie - prosimy nie wprowadzać do ośrodka osób trzecich, nie biorących udziału w procesie. 
(Przeciwwskazaniami do praktyki są epilepsja, jaskra, psychozy, ciąża, rwa kulszowa, poważne operacje przebyte w ciągu ostatnich 3 miesięcy)

 


I NA KONIEC MANTRA KTÓRA REZONUJE Z TYM JESIENNYM CZASEM