ZASILENIE LISTOPAD 2019

ZASILENIE jesienne warsztaty wyjazdowe

4 dni klasycznej jogi i medytacji oraz warsztaty dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

SUTRA SERCA + BABKA LEKARSKA

TERMIN: 14 - 17 listopada 2019 (od czwartku do niedzieli)

MIEJSCE: Wytwórnia Ciszy, Brzozówka koło Uniejowa (woj. łódzkie)

_________________________________________________________________________

Zapraszamy na 5-ty już – współorganizowany przez nas w Wytwórni Ciszy warsztat wyjazdowy!

ZASILAJĄCE WYJAZDY, które stały się już tradycją Sutry Serca i Babki Lekarskiej, dają możliwość doładowania wewnętrznych akumulatorów, regeneracji wśród natury, w bezpiecznej atmosferze.

ZASILENIE to powrót do siebie i źródła swojej wewnętrznej mocy, odzyskanie życiowej równowagi. A także okazja do znalezienia bratniej duszy w gronie osób, które podobnie myślą i czują.

.

Zatrzymamy się w ośrodku warsztatowym idealnie do tego stworzonym pod nazwą

Wytwórnia Ciszy - to  przepiękne miejsce oddalone od cywilizacji, hałasu i ludzi z zewnątrz z przestronną salą zajęciową (na zdjęciu poniżej)

oraz malowniczo urządzonymi wnętrzami. Posiłki gotowane są tu wg Kuchni 5 Przemian oraz z lokalnych produktów. Położenie Wytwórni Ciszy w samym środku Polski, daje możliwość dogodnego dotarcia na miejsce osobom z różnych stron.

 

ODPUSZCZENIE

DOŁADOWANIE BATERII

ZASTRZYK ENERGII

NA NADCHODZĄCY ZIMOWY CZAS

_________________________________________________________________________

Czujesz, że świat wokół Ciebie pędzi, a Ty nie potrafisz się w tym pędzie odnaleźć? Próbujesz ogarnąć setki rzeczy na raz, nie stracić kontroli, być odpowiedzialną, żyć na 100 procent przez 24 godziny na dobę… I czasem tak trudno się zatrzymać, odetchnąć, odpuścić... Znamy to.
I właśnie tej trudnej sztuce ODPUSZCZANIA przyjrzymy się dokładniej podczas tegorocznej edycji Zasilenia. Poznamy sposoby jak nauczyć się mądrze odpuszczać na poziomie ciała, umysłu i emocji. Przyjrzymy się mechanizmom, które powodują, że tak trudno nam odpuścić – kontrolę, odpowiedzialność, zasady, relacje, rozpoczęte projekty. Przez te 4 wyjazdowe dni zajrzymy w głąb siebie, zasilimy się dobrą, mocną energią i… odpuścimy to, co nam już nie służy.

NA ZASILENIU CODZIENNA PRAKTYKA KLASYCZNEJ JOGI I MEDYTACJI

- jogasana czyli asany
- uważny, świadomy oddech i pranajamy
- medytacje, mantry, mudry
- Joga Nidra i techniki relaksacyjne
- plus dużo uważności i autorefleksji

CZYTAJ WIĘCEJ O TECHNIKACH

Podczas tego warsztatu stosujemy bardzo szeroki wachlarz technik idąc kompleksowym system jogi opierając się na klasycznym podejściu do jogi. Przechodzimy od zwykłych, przyziemnych stanów świadomości, do bardziej subtelnych, wyrafinowanych.
Celem jest rozwijanie świadomości, a w asanie - trwanie dłużej w pozycji w stanie uważności i rozluźnienia. Czyli nauka jak nie napinać ani nie obciążać swojego ciała, a raczej obserwować je i akceptować, wykonując praktykę najlepiej jak potrafisz na dany moment.
Koncentrujemy się nie tylko na aspektach fizycznych, a bardziej na holistycznym, integralnym podejściu do systemu jogi, dlatego podczas Zasilenia będziemy stosować:
- asany w celu zharmonizowania ciała i umysłu poprzez budowanie pomostu między ciałem a umysłem oraz rozpuszczenie blokad energii życiowej (prany)
- pranajamy - proste techniki wykorzystujące oddech w celu poszerzenia, ekspansji energii życiowej (prany)
- mudry czyli kombinacje subtelnych ruchów i gestów fizycznych, które zmieniają nastrój, percepcję, postrzeganie, nawyki, emocje; co w rzeczywistości prowadzi do pogłębienia stanów świadomości oraz koncentracji
- mantry czyli harmonijne fale dźwiękowe które wpływają na przestrzeń mózgu i przestrzeń wokół nas, przekraczając i oczyszczając blokady umysłu
- medytacje w celu oczyszczenia i skupienia rozproszonego umysłu
- pogłębiona relaksacja w szawasanie oraz Joga Nidra w celu fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu

Poprzez zastosowanie szerokiej gamy narzędzi i technik jogi możemy uzdrowić ciało, uspokoić umysł, zharmonizować przepływ prany (energii życiowej), połączyć ciało umysł i serce (head heart and hands) tak aby żyć szczęśliwym i harmonijnym życiem, oraz w pełni wykorzystać potencjał, który jest nam dany.

PRAKTYKĘ PROWADZI ANJA

Założycielka Sutry Serca. Jogę praktykuje regularnie od 11 lat, od 7 lat prowadzi i organizuje zajęcia, warsztaty, odosobnienia. Przeszła przez wiele systemów jogi. Gdy w końcu trafiła na przekaz linii Satyananda Yoga/Bihar Yoga, było to dla niej Objawienie. Ukończyła 3-letnie pogłębione studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Podróżowała dwukrotnie do Indii Północnych, z ostatnią wizytą w Aszramie w Bihar. Naturalnie więc, praktyka którą prowadzi inspirowana jest tą linią, która należy do systemu jogi klasycznej. Jogę traktuje jako styl życia i system który poszerza świadomość, a nie jako ćwiczenia fizyczne. Studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczyła się też w Latającej Szkole. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance oraz polski MEN. Sutrę założyła w 2014 roku, aby dzielić się wiedzą Jogi (czytaj więcej)

NA ZASILENIU RÓWNIEŻ WARSZTATY DIETETYKI WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Podczas warsztatu w piątkowe przedpołudnie przyjrzymy się bliżej tematowi odpuszczania – dlaczego czasem tak trudno nam odpuścić, odpocząć, ‘wrzucić na luz’. Jakim typom konstytucji (patrząc z punktu widzenia TMC) oraz jakim doszom (z perspektywy Ajurwedy) odpuszczanie przychodzi z największym trudem i jak sobie można w tym pomóc. Jak niemożność odpuszczania na co dzień przekłada się na dolegliwości fizyczne – będzie mowa o wielu ‘kobiecych’ chorobach, związanych z układem rozrodczym czy tarczycą. Oraz o tym jak sobie radzić z zastojami i blokadami, zarówno na poziomie energetycznym, jak i cielesnym. Skupimy się więc na emocjach, ale i na tym co jeść, a czego unikać, by nasze emocje nieco okiełznąć. Bo odpowiedni sposób odżywiania może nam bardzo pomóc również w trudnej sztuce odpuszczania!
W sobotę z kolei w gościnnej kuchni Wytwórni Ciszy ugotujemy obiad, który da  nam porządną porcję energii, ale też rozluźni napięcia i sprawi, że po prostu poczujemy się dobrze:) To wspólne gotowanie będzie również okazją do poznania nowych smaków czy sposobów na przyrządzanie posiłków, wymiany kulinarnych doświadczeń i dobrej zabawy.

WARSZTATY DIETETYKI WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ PROWADZI KAROLINA BABKA LEKARSKA

Historyk sztuki z wykształcenia, dietetyczka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z zamiłowania. Jako Babka Lekarska uzdrawia przez gotowanie, pokazuje jak dzięki nawet niewielkim zmianom w sposobie odżywiania i codziennych przyzwyczajeniach można poczuć ogromną zmianę z życiu. Taką, która sprawi, że będziesz mieć więcej energii, pozbędziesz się wielu dolegliwości i zbędnych kilogramów, a przy tym będziesz czerpać prawdziwą przyjemność z jedzenia i gotowania. Wie, że to możliwe, bo kilka lat temu przekonała się na sobie samej jakie efekty może przynieść zmiana sposobu odżywiania i stylu życia oparta na zasadach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Teraz dzieli się tą wiedzą i doświadczeniami z innymi, łącząc w swoich działaniach zdobycze dietetyki zachodniej z podejściem Wschodu. Babkę Lekarską online znajdziesz na blogu www.babkalekarska.pl, i w mediach społecznościowych: Babka Lekarska - uzdrawianie przez gotowanie, oraz Instagramie. 

Karolina poza siecią organizuje stacjonarne i wyjazdowe warsztaty kulinarne, wykłady oraz spotkania z dietetyką medycyny chińskiej, a podczas konsultacji dietetycznych wspiera indywidualne osoby (lub całe rodziny) we wprowadzaniu skutecznych zmian w sposobie odżywiania.
Kocha jeść, gotować, tańczyć rock’n’rolla i chodzić po górach, a joga i medytacja to jej sposób na radzenie sobie z wyzwaniami codzienności.

.
J
AK SIĘ ZAPISAĆ NA ZASILENIE?

na chwilę obecną brak wolnych miejsc - przyjmujemy zapisy na listę rezerwową

 1. Zapisujesz się przez krótką ankietę (klikając w przycisk Zapisz się:)
 2. Po wypełnieniu ankiety otrzymujesz numer konta organizatora do wpłaty zaliczki (mailem, 1-2 dni od momentu wysłania ankiety)
 3. Na podane konto wpłacasz bezzwrotną zaliczkę w wysokości 250 zł
 4. Otrzymujesz od nas mailowo potwierdzenie odebrania zaliczki i tym samym zarezerwowanego miejsca na Zasileniu

Twój zapis na ZASILENIE potwierdza wpłata zaliczki w wysokości 250 PLN. Przy wpłacie zaliczki do 30.09.2019 otrzymasz niższą cenę.

Przy wyborze zakwaterowania decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanej rezerwacji. Zaliczka jest bezzwrotna.

CO NA CIEBIE CZEKA NA ZASILENIU?

 • Przy wpłacie zaliczki do 30.09.2019 otrzymasz niższą cenę
 • 4 sesje warsztatowe dziennie - bogaty, różnorodny program
 • 2 certyfikowane prowadzące - Anja z Sutry Serca (praktykuje jogę 11 lat) i Karolina "Babka Lekarska"
 • sesje jogi i medytacji 3 razy dziennie dobrane do poziomu uczestników i uczestniczek (joga asan, mantra joga, techniki medytacyjne i relaksacyjne)
 • wspólne wykłady i warsztaty gotowania prowadzone przez dietetyczkę Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Karolinę "Babkę Lekarską”
 • 3 pełne wegetariańskie posiłki, gotowane na miejscu z lokalnych, sezonowych produktów, śniadania do wyboru słodkie i wytrawne (również na ciepło), obiad złożony z dwóch dań i deseru, oraz rozgrzewająca kolacja - wszystkie dania gotowane wg Kuchni 5 Przemian
 • kącik herbaciano-kawowy dostępny przez cały czas
 • 3 noclegi w przepięknym miejscu zwanym "Wytwórnia Ciszy" oddalonym od cywilizacji, hałasu i ludzi z zewnątrz, gdzie wytworzone pole do praktyki jest już bardzo silne. Wytwórnia Ciszy wybudowana została z intencją dla odosobnień oraz warsztatów rozwoju osobistego, działając już od 9-ciu lat
 • możliwość wyboru zakwaterowania; pokoje 2-osobowe, pokoje 3-osobowe - dzięki której możesz wybrać dla siebie najbardziej optymalną opcję cenową
 • każdego dnia czas wolny na relaks, regenerację, odpoczynek i oczywiście pogaduchy :)
 • książki do wglądu podczas pobytu przywiezione przez Anję z Sutry Serca oraz Karolinę „Babkę Lekarską”

 RELACJE OSÓB Z POPRZEDNICH WYJAZDÓW I ODOSOBNIEŃ

"Ogólnie Zanurzenie było niezwykłym przeżyciem i wielkie dzięki za trud organizacji i prowadzenia w tak ślicznym miejscu. Czuło się dobrą atmosferę i Twój zapał. Masz duży potencjał! Jeśli jeszcze rezultaty zdrowotne i życiowe będą to jesteś cudotwórczynią po prostu :))) Stworzyłaś dobre pole do wyzdrowienia stosując jogę, bo ona jest twoją ścieżką. Czekam na więcej takich przeżyć bo wygląda, ze masz dar tworzenia sytuacji leczniczych."

MAŁGOSIA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZANURZENIE"

"Dziękujemy wszystkim uczestnikom Zasilenia za wspaniałe chwile. Świetne miejsce, świetne zajęcia, świetne jedzenie. Wspaniałe Organizatorki. Przesympatyczni Uczestnicy. Ten wyjazd bardzo dużo dał nam dobrego. Niech zdobyta MOC będzie z Wami jak najdłużej."

JOLA I JUREK - UCZESTNICY WYJAZDU "ZASILENIE"

"Dziękuję za niezwykły długi weekend :) Czas w Wytwórni mógłby dla mnie jeszcze trwać i trwać. Dziękuję za praktyki, relaksacje, przepyszne menu, które mnie rozpieszczało dnia każdego i za Nidrę, która w hipnotyczny sposób sprawiała, że wpadałam w głębię snu (wiem, że to nielegalne, ale było tak miło…)."

EDYTA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Codziennie doświadczałam kojącego wpływu praktyki uważności i koncentracji na mój stan ducha. Uczyłam się, jak podczas praktyki koncentrować się na oddechu i być tu i teraz. Joga prowadzona przez Anję różni się od innych właśnie dlatego, że bardzo duży nacisk kładzie na oddech i medytację. A w naszym zabieganym życiu nie dajemy sobie chwili, aby się zatrzymać. Dlatego medytacja to najlepsza droga do tego, by złapać balans. Z każdym kolejnym dniem praktyki czułam, że moje ciało staje się coraz bardziej elastyczne, a umysł uważny. Po co mi to całe Zanurzenie? Właśnie po to, żeby się zatrzymać, pomyśleć i ułożyć na nowo co jest dla mnie najważniejsze. Złapać balans. Zadbać o równowagę. Dziękuję Anji za ten wyjazd. Dziękuję wszystkim, że mogłam dzielić z Wami to doświadczenie."

KAMILA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZANURZENIE"

"Czuję się zasilona, zainspirowana. Czuję spokój, że trafiłam na Was na mojej ścieżce. Czuję, że to jest dobre. Po prostu."

EDYTA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Dziękuję za Wasz profesjonalizm połączony ze szczerością Kobiet, które nie udają bezosobowych nauczycielek"

MARTYNA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

OPŁATY - PRZY WPŁACIE ZALICZKI DO 30.09. NIŻSZA CENA

.

za warsztat: 350 zł do 30 września 2019 / 400 zł od 1 października 2019

 

  • MIEJSCE W POKOJU 2 OSOBOWYM Z ŁAZIENKĄ  390 zł -> w sumie 740 zł (od 1.10 - 790 zł)*

    

  • MIEJSCE W POKOJU 3 OSOBOWYM Z ŁAZIENKĄ  360 zł -> w sumie 710 zł (od 1.10 - 760 zł)*
   .

  • MIEJSCE W POKOJU 2 OSOBOWYM ZE WSPÓLNĄ ŁAZIENKĄ NA KORYTARZU**  360 zł -> w sumie 710 zł (od 1.10 - 760 zł)*
   .

- zakwaterowanie i wyżywienie płatne na miejscu w Wytwórni Ciszy

- po wpłaceniu zaliczki pozostała część opłaty za warsztaty płatna na miejscu gotówką u organizatora

- dojazd we własnym zakresie

- jeśli nie dysponujesz własnym środkiem transportu, postaramy Ci się pomóc w dotarciu na miejsce. Uczestnicy warsztatu przyjeżdżają z różnych części Polski, a nawet Europy, jest więc duża szansa, że będziesz mogła (mógł) zabrać się z kimś po drodze

* brak wolnych miejsc w tych pokojach - przyjmujemy zapisy na listę rezerwową

** są 3 wspólne łazienki na korytarzu na 4 pokoje

ROZKŁAD DNIA

 • 7:00 – 9:00  praktyka poranna (hatha joga = jogasana + pranajama)
 • 9:00  śniadanie
 • 10:30 – 13:00  warsztat dietetyczny wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej / wspólne gotowanie (sesja przedpołudniowa)
 • 13:00 obiad
 • 15:30 – 17:30  praktyka popołudniowa (Joga Nidra i/lub wykład)
 • 18:00  kolacja
 • 19:30  praktyka wieczorna (medytacja i/lub mantra joga)

ZOBACZ WAŻNE INFO DODATKOWE

 • brak wolnych miejsc - przyjmujemy zapisy na listę rezerwową
 • Przy wpłacie zaliczki do 30.09.2019 otrzymasz niższą cenę
 • Zasilenie rozpoczynamy 14.11. we czwartek kolacją o godz. 18:00 oraz po kolacji spotkaniem organizacyjno-zapoznawczym i praktyką Jogi Nidry (pogłębionej relaksacji)
 • kończymy obiadem w niedzielę 17.11.
 • jeśli masz matę do jogi i poduszkę do medytacji - zabierz je ze sobą
 • jest opcja wyżywienia wegańskiego lub opcja ​wegetariańska (dla chętnych masło, jaja, sery) -> prosimy o zgłoszenia w ankiecie przy zapisach
 • INFORMACJA DLA ALERGIKÓW - W OŚRODKU ZAMIESZKUJE KOT ALF
 • Twój zapis na ZASILENIE potwierdza wpłata zaliczki w wysokości 250 PLN
 • wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi
 • jeśli nie dysponujesz własnym środkiem transportu, postaramy Ci się pomóc w dotarciu na miejsce. Uczestnicy warsztatu przyjeżdżają z różnych części Polski, a nawet Europy, jest więc duża szansa, że będziesz mogła (mógł) zabrać się z kimś po drodze (carpooling)

MASZ PYTANIA?

KONTAKT DOT. ZAPISÓW I TCM:

Karolina Kochanowska-Piekarska "Babka Lekarska" 
email: babkalekarskapl@gmail.com,

tel. 577 254 898
.

KONTAKT DOT. PROGRAMU JOGI:

Anja z Sutry Serca
email: anja@sutraserca.pl,
tel. +48 696 935 316

DLA KOGO JEST ZASILENIE?

ZASILENIE otwarte jest dla każdej osoby chętnej. Bez względu na doświadczenie jogiczno-medytacyjne lub jego brak. Serdecznie zapraszamy też osoby początkujące, i wszystkich chętnych - również osoby spoza Krakowa czy Łodzi. WAŻNE - Program Zasilenia zaprojektowany jest jako pełna całość nadająca strukturę odosobnienia, dlatego zalecamy uczestnictwo we wszystkich sesjach warsztatowych. Ze względu na charakter wyjazdu jakim jest odosobnienie - prosimy nie wprowadzać do ośrodka osób trzecich, nie biorących udziału w procesie. 
(Przeciwwskazaniami do praktyki są epilepsja, jaskra, psychozy, ciąża, rwa kulszowa, poważne operacje przebyte w ciągu ostatnich 3 miesięcy)