ZASILENIE LISTOPAD 2019

ZASILENIE jesienne warsztaty wyjazdowe

4 dni praktyki jogi w ujęciu holistycznym i warsztaty dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

SUTRA SERCA + BABKA LEKARSKA

TERMIN: 14 - 17 listopada 2019 (od czwartku do niedzieli)

MIEJSCE: Wytwórnia Ciszy, Brzozówka koło Uniejowa (woj. łódzkie)

_________________________________________________________________________

Zapraszamy na 5-ty już – współorganizowany przez nas warsztat wyjazdowy!

ZASILAJĄCE WYJAZDY, które stały się już tradycją Sutry Serca i Babki Lekarskiej, dają możliwość doładowania wewnętrznych akumulatorów, regeneracji wśród natury, w bezpiecznej atmosferze. ZASILENIE to powrót do siebie i źródła swojej wewnętrznej mocy, odzyskanie życiowej równowagi. A także okazja do znalezienia bratniej duszy w gronie osób, które podobnie myślą i czują.

Zatrzymamy się w ośrodku warsztatowym idealnie do tego stworzonym pod nazwą

Wytwórnia Ciszy - to  przepiękne miejsce oddalone od cywilizacji, hałasu i ludzi z zewnątrz z przestronną salą zajęciową (na zdjęciu poniżej)

oraz malowniczo urządzonymi wnętrzami. Posiłki gotowane są tu wg Kuchni 5 Przemian oraz z lokalnych produktów. Położenie Wytwórni Ciszy w samym środku Polski, daje możliwość dogodnego dotarcia na miejsce osobom z różnych stron.

ODPUSZCZENIE

DOŁADOWANIE BATERII

ZASTRZYK ENERGII

NA NADCHODZĄCY ZIMOWY CZAS

_________________________________________________________________________

Czujesz, że świat wokół Ciebie pędzi, a Ty nie potrafisz się w tym pędzie odnaleźć? Próbujesz ogarnąć setki rzeczy na raz, nie stracić kontroli, być odpowiedzialną, żyć na 100 procent przez 24 godziny na dobę… I czasem tak trudno się zatrzymać, odetchnąć, odpuścić... Znamy to.
I właśnie tej trudnej sztuce ODPUSZCZANIA przyjrzymy się dokładniej podczas tegorocznej edycji Zasilenia. Poznamy sposoby jak nauczyć się mądrze odpuszczać na poziomie ciała, umysłu i emocji. Przyjrzymy się mechanizmom, które powodują, że tak trudno nam odpuścić – kontrolę, odpowiedzialność, zasady, relacje, rozpoczęte projekty. Przez te 4 wyjazdowe dni zajrzymy w głąb siebie, zasilimy się dobrą, mocną energią i… odpuścimy to, co nam już nie służy.

NA ZASILENIU CODZIENNA PRAKTYKA JOGI W UJĘCIU HOLISTYCZNYM

- jogasana czyli asany
- uważny, świadomy oddech i pranajamy
- medytacje, mantry, mudry
- Joga Nidra i techniki relaksacyjne
- plus dużo uważności i autorefleksji

WIĘCEJ O JODZE W UJĘCIU HOLISTYCZNYM TUTAJ

PRAKTYKĘ PROWADZI ANJA Z SUTRY SERCA

jogę praktykuje od 11 lat, a regularne zajęcia, warsztaty i odosobnienia prowadzi od 7miu lat. Założyła Sutrę Serca w 2014 roku.
Podchodzi do jogi holistycznie czyli całościowo; jej zajęcia inspirowane są filozofią jogi klasycznej; północnej linii jogi. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance (RYT 200) oraz polski MEN. Podróżuje do Indii kiedy może, ostatnia jej wizyta była 2-miesięcznym pobytem, w Aszramie na Północy Indii (Bihar)
więcej o Anji znajdziesz tutaj

NA ZASILENIU RÓWNIEŻ WARSZTATY DIETETYKI WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Podczas warsztatu w piątkowe przedpołudnie przyjrzymy się bliżej tematowi odpuszczania – dlaczego czasem tak trudno nam odpuścić, odpocząć, ‘wrzucić na luz’. Jakim typom konstytucji (patrząc z punktu widzenia TMC) oraz jakim doszom (z perspektywy Ajurwedy) odpuszczanie przychodzi z największym trudem i jak sobie można w tym pomóc. Jak niemożność odpuszczania na co dzień przekłada się na dolegliwości fizyczne – będzie mowa o wielu ‘kobiecych’ chorobach, związanych z układem rozrodczym czy tarczycą. Oraz o tym jak sobie radzić z zastojami i blokadami, zarówno na poziomie energetycznym, jak i cielesnym. Skupimy się więc na emocjach, ale i na tym co jeść, a czego unikać, by nasze emocje nieco okiełznąć. Bo odpowiedni sposób odżywiania może nam bardzo pomóc również w trudnej sztuce odpuszczania!
W sobotę z kolei w gościnnej kuchni Wytwórni Ciszy ugotujemy obiad, który da  nam porządną porcję energii, ale też rozluźni napięcia i sprawi, że po prostu poczujemy się dobrze:) To wspólne gotowanie będzie również okazją do poznania nowych smaków czy sposobów na przyrządzanie posiłków, wymiany kulinarnych doświadczeń i dobrej zabawy.

WARSZTATY DIETETYKI WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ PROWADZI KAROLINA BABKA LEKARSKA

Historyk sztuki z wykształcenia, dietetyczka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z zamiłowania. Jako Babka Lekarska uzdrawia przez gotowanie, pokazuje jak dzięki nawet niewielkim zmianom w sposobie odżywiania i codziennych przyzwyczajeniach można poczuć ogromną zmianę z życiu. Taką, która sprawi, że będziesz mieć więcej energii, pozbędziesz się wielu dolegliwości i zbędnych kilogramów, a przy tym będziesz czerpać prawdziwą przyjemność z jedzenia i gotowania. Wie, że to możliwe, bo kilka lat temu przekonała się na sobie samej jakie efekty może przynieść zmiana sposobu odżywiania i stylu życia oparta na zasadach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Teraz dzieli się tą wiedzą i doświadczeniami z innymi, łącząc w swoich działaniach zdobycze dietetyki zachodniej z podejściem Wschodu. Babkę Lekarską online znajdziesz na blogu www.babkalekarska.pl, i w mediach społecznościowych: Babka Lekarska - uzdrawianie przez gotowanie, oraz Instagramie. 

Karolina poza siecią organizuje stacjonarne i wyjazdowe warsztaty kulinarne, wykłady oraz spotkania z dietetyką medycyny chińskiej, a podczas konsultacji dietetycznych wspiera indywidualne osoby (lub całe rodziny) we wprowadzaniu skutecznych zmian w sposobie odżywiania.
Kocha jeść, gotować, tańczyć rock’n’rolla i chodzić po górach, a joga i medytacja to jej sposób na radzenie sobie z wyzwaniami codzienności.

.
J
AK SIĘ ZAPISAĆ NA ZASILENIE?

 1. Zapisujesz się przez krótką ankietę (klikając w przycisk Zapisz się:)
 2. Po wypełnieniu ankiety otrzymujesz numer konta organizatora do wpłaty zaliczki (mailem, 1-2 dni od momentu wysłania ankiety)
 3. Na podane konto wpłacasz bezzwrotną zaliczkę w wysokości 250 zł
 4. Otrzymujesz od nas mailowo potwierdzenie odebrania zaliczki i tym samym zarezerwowanego miejsca na Zasileniu

Twój zapis na ZASILENIE potwierdza wpłata zaliczki w wysokości 250 PLN. Przy wpłacie zaliczki do 30.09.2019 otrzymasz niższą cenę.

Przy wyborze zakwaterowania decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanej rezerwacji. Zaliczka jest bezzwrotna.

CO NA CIEBIE CZEKA NA ZASILENIU?

 • Przy wpłacie zaliczki do 30.09.2019 otrzymasz niższą cenę
 • 4 sesje warsztatowe dziennie - bogaty, różnorodny program
 • 2 certyfikowane prowadzące - Anja z Sutry Serca (praktykuje jogę 11 lat) i Karolina "Babka Lekarska"
 • sesje jogi i medytacji 3 razy dziennie dobrane do poziomu uczestników i uczestniczek (joga asan, mantra joga, techniki medytacyjne i relaksacyjne)
 • wspólne wykłady i warsztaty gotowania prowadzone przez dietetyczkę Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Karolinę "Babkę Lekarską”
 • 3 pełne wegetariańskie posiłki, gotowane na miejscu z lokalnych, sezonowych produktów, śniadania do wyboru słodkie i wytrawne (również na ciepło), obiad złożony z dwóch dań i deseru, oraz rozgrzewająca kolacja - wszystkie dania gotowane wg Kuchni 5 Przemian
 • kącik herbaciano-kawowy dostępny przez cały czas
 • 3 noclegi w przepięknym miejscu zwanym "Wytwórnia Ciszy" oddalonym od cywilizacji, hałasu i ludzi z zewnątrz, gdzie wytworzone pole do praktyki jest już bardzo silne. Wytwórnia Ciszy wybudowana została z intencją dla odosobnień oraz warsztatów rozwoju osobistego, działając już od 9-ciu lat
 • możliwość wyboru zakwaterowania; pokoje 2-osobowe, pokoje 3-osobowe - dzięki której możesz wybrać dla siebie najbardziej optymalną opcję cenową
 • każdego dnia czas wolny na relaks, regenerację, odpoczynek i oczywiście pogaduchy :)
 • książki do wglądu podczas pobytu przywiezione przez Anję z Sutry Serca oraz Karolinę „Babkę Lekarską”

 RELACJE OSÓB Z POPRZEDNICH WYJAZDÓW I ODOSOBNIEŃ

"Ogólnie Zanurzenie było niezwykłym przeżyciem i wielkie dzięki za trud organizacji i prowadzenia w tak ślicznym miejscu. Czuło się dobrą atmosferę i Twój zapał. Masz duży potencjał! Jeśli jeszcze rezultaty zdrowotne i życiowe będą to jesteś cudotwórczynią po prostu :))) Stworzyłaś dobre pole do wyzdrowienia stosując jogę, bo ona jest twoją ścieżką. Czekam na więcej takich przeżyć bo wygląda, ze masz dar tworzenia sytuacji leczniczych."

MAŁGOSIA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZANURZENIE"

"Dziękujemy wszystkim uczestnikom Zasilenia za wspaniałe chwile. Świetne miejsce, świetne zajęcia, świetne jedzenie. Wspaniałe Organizatorki. Przesympatyczni Uczestnicy. Ten wyjazd bardzo dużo dał nam dobrego. Niech zdobyta MOC będzie z Wami jak najdłużej."

JOLA I JUREK - UCZESTNICY WYJAZDU "ZASILENIE"

"Dziękuję za niezwykły długi weekend :) Czas w Wytwórni mógłby dla mnie jeszcze trwać i trwać. Dziękuję za praktyki, relaksacje, przepyszne menu, które mnie rozpieszczało dnia każdego i za Nidrę, która w hipnotyczny sposób sprawiała, że wpadałam w głębię snu (wiem, że to nielegalne, ale było tak miło…)."

EDYTA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Codziennie doświadczałam kojącego wpływu praktyki uważności i koncentracji na mój stan ducha. Uczyłam się, jak podczas praktyki koncentrować się na oddechu i być tu i teraz. Joga prowadzona przez Anję różni się od innych właśnie dlatego, że bardzo duży nacisk kładzie na oddech i medytację. A w naszym zabieganym życiu nie dajemy sobie chwili, aby się zatrzymać. Dlatego medytacja to najlepsza droga do tego, by złapać balans. Z każdym kolejnym dniem praktyki czułam, że moje ciało staje się coraz bardziej elastyczne, a umysł uważny. Po co mi to całe Zanurzenie? Właśnie po to, żeby się zatrzymać, pomyśleć i ułożyć na nowo co jest dla mnie najważniejsze. Złapać balans. Zadbać o równowagę. Dziękuję Anji za ten wyjazd. Dziękuję wszystkim, że mogłam dzielić z Wami to doświadczenie."

KAMILA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZANURZENIE"

"Czuję się zasilona, zainspirowana. Czuję spokój, że trafiłam na Was na mojej ścieżce. Czuję, że to jest dobre. Po prostu."

EDYTA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Dziękuję za Wasz profesjonalizm połączony ze szczerością Kobiet, które nie udają bezosobowych nauczycielek"

MARTYNA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

OPŁATY - PRZY WPŁACIE ZALICZKI DO 30.09. NIŻSZA CENA

.

za warsztat: 350 zł do 30 września 2019 / 400 zł od 1 października 2019

 

  • MIEJSCE W POKOJU 2 OSOBOWYM Z ŁAZIENKĄ  390 zł -> w sumie 740 zł (od 1.10 - 790 zł)

    

  • MIEJSCE W POKOJU 3 OSOBOWYM Z ŁAZIENKĄ  360 zł -> w sumie 710 zł (od 1.10 - 760 zł)
   .

  • MIEJSCE W POKOJU 2 OSOBOWYM ZE WSPÓLNĄ ŁAZIENKĄ NA KORYTARZU*  360 zł -> w sumie 710 zł (od 1.10 - 760 zł)
   .

- zakwaterowanie i wyżywienie płatne na miejscu w Wytwórni Ciszy

- po wpłaceniu zaliczki pozostała część opłaty za warsztaty płatna na miejscu gotówką u organizatora

- dojazd we własnym zakresie

- jeśli nie dysponujesz własnym środkiem transportu, postaramy Ci się pomóc w dotarciu na miejsce. Uczestnicy warsztatu przyjeżdżają z różnych części Polski, a nawet Europy, jest więc duża szansa, że będziesz mogła (mógł) zabrać się z kimś po drodze

*są 3 wspólne łazienki na korytarzu na 4 pokoje

ROZKŁAD DNIA

 • 7:00 – 9:00  praktyka poranna (hatha joga = jogasana + pranajama)
 • 9:00  śniadanie
 • 10:30 – 13:00  warsztat dietetyczny wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej / wspólne gotowanie (sesja przedpołudniowa)
 • 13:00 obiad
 • 15:20 – 18:00  praktyka popołudniowa (wykład/ Joga Nidra / medytacja - zamiennie)
 • 18:00  kolacja
 • 19:30  praktyka wieczorna (zamiennie: mantra joga/ Joga Nidra / medytacja)

ZOBACZ WAŻNE INFO DODATKOWE

 • Przy wpłacie zaliczki do 30.09.2019 otrzymasz niższą cenę
 • Zasilenie rozpoczynamy 14.11. we czwartek kolacją o godz. 18:00 oraz po kolacji spotkaniem organizacyjno-zapoznawczym i praktyką pogłębionej relaksacji Jogi Nidry
 • kończymy obiadem w niedzielę 17.11.
 • jeśli masz matę do jogi i poduszkę do medytacji - zabierz je ze sobą
 • jest opcja wyżywienia wegańskiego lub opcja ​wegetariańska (dla chętnych masło, jaja, sery) -> prosimy o zgłoszenia w ankiecie przy zapisach
 • INFORMACJA DLA ALERGIKÓW - W OŚRODKU ZAMIESZKUJE KOT ALF
 • Twój zapis na ZASILENIE potwierdza wpłata zaliczki w wysokości 250 PLN
 • wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi
 • jeśli nie dysponujesz własnym środkiem transportu, postaramy Ci się pomóc w dotarciu na miejsce. Uczestnicy warsztatu przyjeżdżają z różnych części Polski, a nawet Europy, jest więc duża szansa, że będziesz mogła (mógł) zabrać się z kimś po drodze

MASZ PYTANIA?

KONTAKT DOT. ZAPISÓW I WARSZTATÓW DIETETYKI TCM:

Karolina Kochanowska-Piekarska "Babka Lekarska" 
email: babkalekarskapl@gmail.com,

tel. 577 254 898
.

KONTAKT DOT. PROGRAMU JOGI HOLISTYCZNEJ:

Anja z Sutry Serca
email: anja@sutraserca.pl,
tel. 696 935 316

DLA KOGO JEST ZASILENIE?

ZASILENIE otwarte jest dla każdej osoby chętnej. Bez względu na doświadczenie jogiczno-medytacyjne lub jego brak. Serdecznie zapraszamy też osoby początkujące, i wszystkich chętnych - również osoby spoza Krakowa czy Łodzi. WAŻNE - Program Zasilenia zaprojektowany jest jako pełna całość nadająca strukturę odosobnienia, dlatego zalecamy uczestnictwo we wszystkich sesjach warsztatowych. Ze względu na charakter wyjazdu jakim jest odosobnienie - prosimy nie wprowadzać do ośrodka osób trzecich, nie biorących udziału w procesie. 
(Przeciwwskazaniami do praktyki są epilepsja, jaskra, psychozy, ciąża, rwa kulszowa, poważne operacje przebyte w ciągu ostatnich 3 miesięcy)