WYJAZD ZASILENIE 2020

ZASILENIE jesienne warsztaty wyjazdowe

4 dni klasycznej jogi i medytacji plus warsztaty dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, które prowadzą

Anja (Sūtra Joga) i Karolina (Babka Lekarska)

TERMIN: 5 - 8 listopada 2020 (od czwartku do niedzieli)

MIEJSCE: Wytwórnia Ciszy, Brzozówka koło Uniejowa (woj. łódzkie)

_________________________________________________________________________

Zapraszamy na 6-ty już – współorganizowany przez nas w Wytwórni Ciszy warsztat wyjazdowy!

ZASILAJĄCE WYJAZDY, które stały się już tradycją Sūtry i Babki Lekarskiej, dają możliwość doładowania wewnętrznych akumulatorów, regeneracji wśród natury, w bezpiecznej atmosferze.

ZASILENIE to powrót do siebie i źródła swojej wewnętrznej mocy, odzyskanie życiowej równowagi. A także okazja do znalezienia bratniej duszy w gronie osób, które interesują się podobnymi rzeczami co Ty

ODPUSZCZENIE

DOŁADOWANIE BATERII

ZASTRZYK ENERGII

NA NADCHODZĄCY ZIMOWY CZAS

_________________________________________________________________________

Zatrzymamy się w ośrodku warsztatowym idealnie do tego stworzonym pod nazwą

Wytwórnia Ciszy - to  przepiękne miejsce oddalone od cywilizacji, hałasu i ludzi z zewnątrz z przestronną salą zajęciową (na zdjęciu powyżej)

oraz malowniczo urządzonymi wnętrzami. Posiłki gotowane są tu wg Kuchni 5 Przemian oraz z lokalnych produktów. Położenie Wytwórni Ciszy w samym środku Polski, daje możliwość dogodnego dotarcia na miejsce osobom z różnych stron

NA ZASILENIU CODZIENNA PRAKTYKA KLASYCZNEJ JOGI I MEDYTACJI

 • klasyczne asany (jogasana)
 • pranajamy i uważny, świadomy oddech
 • medytacje, mantry, mudry
 • Joga Nidra i techniki relaksacyjne
 • żywe wykłady o Jodze w klasycznym ujęciu

 

Koncentrujemy się nie tylko na aspektach fizycznych, a bardziej na holistycznym, integralnym podejściu do systemu jogi, dlatego podczas Zasilenia będziemy stosować:

 • asany w celu zharmonizowania ciała i umysłu poprzez budowanie pomostu między ciałem a umysłem oraz rozpuszczenie blokad energii życiowej (prany)
 • pranajamy - proste techniki wykorzystujące oddech w celu poszerzenia, ekspansji energii życiowej (prany)
 • mudry czyli kombinacje subtelnych ruchów i gestów fizycznych, które zmieniają nastrój, percepcję, postrzeganie, nawyki, emocje; co w rzeczywistości prowadzi do pogłębienia stanów świadomości oraz koncentracji
 • mantry czyli harmonijne fale dźwiękowe które wpływają na przestrzeń mózgu i przestrzeń wokół nas, przekraczając i oczyszczając blokady umysłu
 • medytacje w celu oczyszczenia i skupienia rozproszonego umysłu
 • pogłębiona relaksacja w szawasanie oraz Joga Nidra w celu fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu

PRAKTYKĘ PROWADZI ANJA

Stworzycielka Sūtry. Ostatnie 12 lat poświęciła na zgłębianie wiedzy i praktykę Jogi. Od 8miu lat nieprzerwanie już, prowadzi i organizuje zajęcia, warsztaty, odosobnienia. Wierzy że Joga w jej rdzennej, klasycznej formie jest obecnie bardzo potrzebna współczesnemu człowiekowi.  Przeszła przez wiele systemów. Obecnie praktykuje w Tradycji Satyananda Yoga/Bihar School of Yoga (którą uważa za Objawienie) Ukończyła 3-letnie studia w Europejskiej Akademii Satyananda Yogi. Studiowała antropologię kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczyła się też w Latającej Szkole. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Alliance oraz polski MEN.
więcej o Anji  TUTAJ

NA ZASILENIU RÓWNIEŻ WARSZTATY DIETETYKI WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Podczas warsztatu w piątkowe przedpołudnie przyjrzymy się bliżej tematowi dietetyki wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, które porowadzi Karolina "Babka Lekarska".
Z kolei w sobotę w gościnnej kuchni Wytwórni Ciszy ugotujemy razem posiłek, który da nam porządną porcję energii, ale też rozluźni napięcia i sprawi, że po prostu poczujemy się dobrze:) To wspólne gotowanie będzie również okazją do poznania nowych smaków czy sposobów na przyrządzanie posiłków, wymiany kulinarnych doświadczeń i dobrej zabawy.

WARSZTATY DIETETYKI WG TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ PROWADZI KAROLINA BABKA LEKARSKA

Historyk sztuki z wykształcenia, dietetyczka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z zamiłowania. Jako Babka Lekarska uzdrawia przez gotowanie, pokazuje jak dzięki nawet niewielkim zmianom w sposobie odżywiania i codziennych przyzwyczajeniach można poczuć ogromną zmianę z życiu. Taką, która sprawi, że będziesz mieć więcej energii, pozbędziesz się wielu dolegliwości i zbędnych kilogramów, a przy tym będziesz czerpać prawdziwą przyjemność z jedzenia i gotowania. Wie, że to możliwe, bo kilka lat temu przekonała się na sobie samej jakie efekty może przynieść zmiana sposobu odżywiania i stylu życia oparta na zasadach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Teraz dzieli się tą wiedzą i doświadczeniami z innymi, łącząc w swoich działaniach zdobycze dietetyki zachodniej z podejściem Wschodu. Babkę Lekarską online znajdziesz na blogu www.babkalekarska.pl, i w mediach społecznościowych: Babka Lekarska - uzdrawianie przez gotowanie, oraz Instagramie.

Karolina poza siecią organizuje stacjonarne i wyjazdowe warsztaty kulinarne, wykłady oraz spotkania z dietetyką medycyny chińskiej, a podczas konsultacji dietetycznych wspiera indywidualne osoby (lub całe rodziny) we wprowadzaniu skutecznych zmian w sposobie odżywiania.
Kocha jeść, gotować, tańczyć rock’n’rolla i chodzić po górach, a joga i medytacja to jej sposób na radzenie sobie z wyzwaniami codzienności.

CO NA CIEBIE CZEKA NA ZASILENIU?

 • 4 sesje warsztatowe dziennie - bogaty, różnorodny program
 • 2 doświadczone prowadzące - Anja (Sūtra Joga) praktykuje 12 lat i Karolina "Babka Lekarska"
 • sesje jogi i medytacji 3 razy dziennie dobrane do poziomu uczestników i uczestniczek (joga asan, mantra joga, techniki medytacyjne i relaksacyjne, Joga Nidra)
 • wspólne wykłady i warsztaty gotowania prowadzone przez dietetyczkę Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Karolinę "Babkę Lekarską”
 • 3 pełne wegetariańskie posiłki, gotowane na miejscu z lokalnych, sezonowych produktów, śniadania do wyboru słodkie i wytrawne (również na ciepło), obiad złożony z dwóch dań i deseru, oraz rozgrzewająca kolacja - wszystkie dania gotowane wg Kuchni 5 Przemian
 • kącik herbaciano-kawowy dostępny przez cały czas
 • 3 noclegi w przepięknym miejscu zwanym "Wytwórnia Ciszy" oddalonym od cywilizacji, hałasu i ludzi z zewnątrz, gdzie wytworzone pole do praktyki jest już bardzo silne. Wytwórnia Ciszy wybudowana została z intencją dla odosobnień oraz warsztatów rozwoju osobistego, działając już od 12tu lat
 • możliwość wyboru zakwaterowania; pokoje 2-osobowe, pokoje 3-osobowe - dzięki której możesz wybrać dla siebie najbardziej optymalną opcję cenową
 • każdego dnia czas wolny na relaks, regenerację, odpoczynek i oczywiście pogaduchy :)
 • książki do wglądu podczas pobytu przywiezione przez Anję oraz Karolinę „Babkę Lekarską”

 RELACJE OSÓB Z POPRZEDNICH WYJAZDÓW

"Ogólnie Zanurzenie było niezwykłym przeżyciem i wielkie dzięki za trud organizacji i prowadzenia w tak ślicznym miejscu. Czuło się dobrą atmosferę i Twój zapał. Masz duży potencjał! Jeśli jeszcze rezultaty zdrowotne i życiowe będą to jesteś cudotwórczynią po prostu :))) Stworzyłaś dobre pole do wyzdrowienia stosując jogę, bo ona jest twoją ścieżką. Czekam na więcej takich przeżyć bo wygląda, ze masz dar tworzenia sytuacji leczniczych."

MAŁGOSIA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZANURZENIE"

"Dziękuję za Wasz profesjonalizm połączony ze szczerością Kobiet, które nie udają bezosobowych nauczycielek"

MARTYNA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Czuję się zasilona, zainspirowana. Czuję spokój, że trafiłam na Was na mojej ścieżce. Czuję, że to jest dobre. Po prostu."

EDYTA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Codziennie doświadczałam kojącego wpływu praktyki uważności i koncentracji na mój stan ducha. Uczyłam się, jak podczas praktyki koncentrować się na oddechu i być tu i teraz. Joga prowadzona przez Anję różni się od innych właśnie dlatego, że bardzo duży nacisk kładzie na oddech i medytację. A w naszym zabieganym życiu nie dajemy sobie chwili, aby się zatrzymać. Dlatego medytacja to najlepsza droga do tego, by złapać balans. Z każdym kolejnym dniem praktyki czułam, że moje ciało staje się coraz bardziej elastyczne, a umysł uważny. Po co mi to całe Zanurzenie? Właśnie po to, żeby się zatrzymać, pomyśleć i ułożyć na nowo co jest dla mnie najważniejsze. Złapać balans. Zadbać o równowagę. Dziękuję Anji za ten wyjazd. Dziękuję wszystkim, że mogłam dzielić z Wami to doświadczenie."

KAMILA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZANURZENIE"

"Dziękujemy wszystkim uczestnikom Zasilenia za wspaniałe chwile. Świetne miejsce, świetne zajęcia, świetne jedzenie. Wspaniałe Organizatorki. Przesympatyczni Uczestnicy. Ten wyjazd bardzo dużo dał nam dobrego. Niech zdobyta MOC będzie z Wami jak najdłużej."

JOLA I JUREK - UCZESTNICY WYJAZDU "ZASILENIE"

"Pierwszy raz doświadczyłam praktyki z Anją na czterodniowym wyjeździe „Zasilenie”. Pojechałam pierwszy raz, zupełnie nie znając Anji, ani Jogi klasycznej przez nią prowadzonej. Od samego początku byłam już zadowolona, a po powrocie do domu przez co najmniej dwa tygodnie czułam efekt tej pracy, wyciszenie, uspokojenie, regenerację, pozytywne i radosne nastawienie, energię do działania. Bardzo mnie to zaskoczyło, ponieważ tak naprawdę sposób prowadzenia klasycznej Jogi przez Anję opierającej się na przekazie Bihar School of Yoga jest bardzo odmienny od „jogi” którą do tej pory praktykowałam od wielu lat, koncentrującej się głównie na tym, by rozciągać maksymalnie i z wysiłkiem swoje ciało w celu wykonania asany...

Podejście klasycznej Jogi prowadzone przez Anję jest całościowe i holistyczne, odnosi się do różnych aspektów pracy z umysłem i ciałem. Im dłużej praktykuję, tym większy efekt ukojenia, poczucia siły, energii i radości czuję w sobie. Nie wiem jak i kiedy to się dzieje, po prostu tak jest. Więc jedynie poprzez doświadczenie samodzielne możecie to sprawdzić. Sposób w jaki pracuje Anja jest niezwykły. Polecam szczerze i z serca."

AGNIESZKA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

"Dziękuję za niezwykły długi weekend :) Czas w Wytwórni mógłby dla mnie jeszcze trwać i trwać. Dziękuję za praktyki, relaksacje, przepyszne menu, które mnie rozpieszczało dnia każdego i za Nidrę, która w hipnotyczny sposób sprawiała, że wpadałam w głębię snu (wiem, że to nielegalne, ale było tak miło…)."

EDYTA - UCZESTNICZKA WYJAZDU "ZASILENIE"

OPŁATY - W PRZYGOTOWANIU

.

  • MIEJSCE W POKOJU 2 OSOBOWYM Z ŁAZIENKĄ

    

  • MIEJSCE W POKOJU 3 OSOBOWYM Z ŁAZIENKĄ
   .

  • MIEJSCE W POKOJU 2 OSOBOWYM ZE WSPÓLNĄ ŁAZIENKĄ NA KORYTARZU*
   .

- zakwaterowanie i wyżywienie płatne na miejscu w Wytwórni Ciszy

- po wpłaceniu zaliczki pozostała część opłaty za warsztaty płatna na miejscu gotówką u organizatora

- dojazd we własnym zakresie

- jeśli nie dysponujesz własnym środkiem transportu, postaramy Ci się pomóc w dotarciu na miejsce. Uczestnicy warsztatu przyjeżdżają z różnych części Polski, a nawet Europy, jest więc duża szansa, że będziesz mogła (mógł) zabrać się z kimś po drodze

* są 3 wspólne łazienki na korytarzu na 4 pokoje

WSTĘPNY ROZKŁAD DNIA

 • 7:00 – 9:00  praktyka poranna (hatha joga = jogasana + pranajama)
 • 9:00  śniadanie
 • 10:30 – 13:00  warsztat dietetyczny wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej / wspólne gotowanie (sesja przedpołudniowa)
 • 13:00 obiad
 • 15:30 – 17:30  praktyka popołudniowa (Joga Nidra i wykład)
 • 18:00  kolacja
 • 19:30  praktyka wieczorna (medytacja i/lub mantra joga)

ZOBACZ WAŻNE INFO DODATKOWE

 • Zasilenie rozpoczynamy 05.11. we czwartek oraz spotkaniem organizacyjno-zapoznawczym i praktyką Jogi Nidry (pogłębionej relaksacji)
 • kończymy obiadem w niedzielę 08.11.
 • jeśli masz matę do jogi i poduszkę do medytacji - zabierz je ze sobą
 • jest opcja wyżywienia wegańskiego lub opcja ​wegetariańska (dla chętnych masło, jaja, sery) -> prosimy o zgłoszenia w ankiecie przy zapisach
 • INFORMACJA DLA ALERGIKÓW - W OŚRODKU ZAMIESZKUJE KOT ALF
 • Twój zapis na ZASILENIE potwierdza wpłata zaliczki w wysokości 250 PLN
 • wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi
 • jeśli nie dysponujesz własnym środkiem transportu, postaramy Ci się pomóc w dotarciu na miejsce. Uczestnicy warsztatu przyjeżdżają z różnych części Polski, a nawet Europy, jest więc duża szansa, że będziesz mogła (mógł) zabrać się z kimś po drodze (carpooling)

MASZ PYTANIA?

KONTAKT DOT. ZAPISÓW i TCM:

Karolina Kochanowska-Piekarska "Babka Lekarska" 
babkalekarskapl@gmail.com

+48 577 254 898
.

KONTAKT DOT. PROGRAMU JOGI:

Anja | Sūtra Joga
anja[@]sutrajoga.pl
+48 696 935 316

DLA KOGO JEST ZASILENIE?

ZASILENIE otwarte jest dla każdej osoby chętnej. Bez względu na doświadczenie jogiczno-medytacyjne lub jego brak. Serdecznie zapraszamy też osoby początkujące, i wszystkich chętnych - również osoby spoza Krakowa czy Łodzi. WAŻNE - Program Zasilenia zaprojektowany jest jako pełna całość nadająca strukturę odosobnienia, dlatego zalecamy uczestnictwo we wszystkich sesjach warsztatowych. Ze względu na charakter wyjazdu jakim jest odosobnienie - prosimy nie wprowadzać do ośrodka osób trzecich, nie biorących udziału w procesie. 
(Przeciwwskazaniami do praktyki są epilepsja, jaskra, psychozy, ciąża, rwa kulszowa, poważne operacje przebyte w ciągu ostatnich 3 miesięcy)

Wspieraj Sūtrę po pandemii - przekaż datek | Om TAK
Hello. Add your message here.